Barcelona e kërkon Gosensin, i cili shkëlqeu mbrëmë kundër Portugalisë

  • A.P /
  • 20 qershor 2021 - 17:50
Barcelona e kërkon Gosensin, i cili shkëlqeu mbrëmë kundër Portugalisë

Barcelona ka shprehur interesim të madh për anësorin Robin Gosens, i cili shkëlqeu të shtunën në fitoren e Gjermanisë kundër Portugalisë, në Euro 2020.

Mbrojtësi i majtë i Atalantës e shënoi një gol, asistoi në dy gola të tjerë dhe ndihmoi në krijimin e një tjetri në fitoren mbresëlënëse të gjermanëve 4:2 kundër portugezëve të shtunën.

Paraqitja e tij mahnitëse natyrisht se ra në sy dhe i ndihmojë atij të bëhet më i vlefshëm, saqë çmimi i tij në treg është rritur dukshëm nga Atalanta.

Sipas Sport1 në Gjermani, Barça nuk humbi kohë për ta kontaktuar menaxherin e tij, menjëherë pas ndeshjes.

Ndërsa Sky Sport në Gjermani raportoi se për shërbimet e tij të interesuar mund të jenë edhe Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Gosens, i cili i mbush 27 vjet muajin e ardhshëm, pati një sezon të shkëlqyer edhe në Serie A duke i ndihmuar Atalantas të kualifikohet në Ligën e Kampionëve për herë të dytë radhazi.

Ai i shënoi 12 gola dhe i dhuroi tetë asiste në 44 ndeshje në të gjitha garat për klubin italian.

Atalanta e bleu atë nga Hercles Almelo për vetëm 1.2 milion euro në vitin 2017. 

(Kosova Sot Online)