Real Madridi po e bën gati kontratën e re për Vinicius Junior

  • S.A /
  • 13 May 2022 - 10:56
Real Madridi po e bën gati kontratën e re për Vinicius Junior

Vinicius Junior ka shkëlqyer këtë edicion me fanellën e Real Madridit, duke qenë prej lojtarëve kryesorë në arritjet e madrilenve. “Los Blancos” e fituan titullin e La Ligas dhe janë në finale të Ligës së Kampionëve, pas një sezoni spektakolar. 

E ndihmë të madhe në arritjen e këtyre objektivave pati edhe braziliani Vinicius Junior. Atij tani është duke iu përgatitur kontrata e re, me vlerë shumë më të madhe se ajo aktuale. Anësori brazilian ka pasur mbi 20 gola dhe mbi 20 asiste këtë edicion, duke qenë i pandalshëm. 

(Kosova Sot Online )