Dybala më i mirë për Milanin se Interin

  • A.P /
  • 03 July 2022 - 15:01
Dybala më i mirë për Milanin se Interin

Ish- trajneri i Milanit, Arrigo Sacchi, tha se Paulo Dybala do të ishte më i mirë për ish-skuadrën e tij sesa për Interin

Sulmuesi argjentinas është lojtar i lirë pasi i skadoi kontrata me Juventusin.

Ai pritej të bashkohej me Interin, por asnjë lëvizje nuk u materializua, duke çuar në raporte se ai mund të shkojë diku tjetër, me Milanin, Romën dhe madje edhe Monzën e sapo promovuar mes skuadrave të lidhura.

Sacchi tha se ai i sugjeroi kuqezinjve nënshkrimin e Dybalas së bashku me trajnerin tani të Lazios, Maurizio Sarri – në të kaluarën dhe beson se bërja e lëvizjes tani mund të funksionojë mirë. 

“Unë besoj se Dybala do ta gjente veten më shumë në shtëpi me Milanin sesa me Interin”, tha Sacchi.

Ashtu si Dybala, Milani ka qenë i lidhur me lëvizje për Nicolo Zaniolo, Marco Asensio dhe Renato Sanches ndër të tjera.

Sulmuesi Divock Origi i është nënshtruar testeve mjekësore përpara transferimit të tij falas nga Liverpooli. 

(Kosova Sot Online)