Ten Hag e dëshiron Ziyech te Man Utd

  • S.A /
  • 13 August 2022 - 12:22
Ten Hag e dëshiron Ziyech te Man Utd

Erik ten Hag po përballet me rezistencë nga hierarkia e Manchester United mes interesit të tij për nënshkrimin e Hakim Ziyech nga Chelsea.

Ten Hag stërviti Ziyech, 29 vjeç, te Ajax dhe e ka identifikuar sulmuesin e Marokut si një sulmues alternativ.

Ziyech ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2025 dhe ishte një zëvendësues i papërdorur në fitoren e tyre të parë të fundjavës në Everton.

(Kosova Sot Online )