Formacionet zyrtare të ndeshjeve: Drita – Drenica, Llapi – Malisheva dhe Dukagjini – Ferizaj

  • S.A /
  • 01 October 2022 - 12:56
Formacionet zyrtare të ndeshjeve: Drita – Drenica, Llapi – Malisheva dhe Dukagjini – Ferizaj

Pas pauzës ndërkombëtare, AlbiMall Superliga e Kosovës rikthehet në aksion nga dita e sotme. Këtë të shtunë në program për t’u zhvilluar janë tri ndeshje, të cilat i takojnë javës së nëntë.

Skuadra lidere në tabelë, Drita me 18 pikë, do të jetë nikoqire e Drenicës, që së fundi regjistroi dy fitore radhazi dhe renditet e pesta me 11 pikë.

Formacionet zyrtare:

Drita:

Image

Drenica:

Drita - Drenica

Formacioni zyrtar:

88 Shala, 17 Lushtaku, 16 Bejta, 5 Hoti, 23 Veliqi;

6 Thaçi, Dervishaj, Zeka; Vojvoda, Abazi, Bintsouka.

Rezervistet:

1 Gjokaj, 4 Kabashi, 14 Veseli, 19 Neziri, 29 Beka, 10 Avdyli, 9 Gavazaj , 99 Mëziu, 7 Tahiri

llapi:

Image

Malisheva:

Image

 

 

 

Ndeshja tjetër që do të zhvillohet sot është ajo mes Dukagjinit dhe Ferizajt. Këto dy skuadra do të përballen mes vete në stadiumin “18 Qershori” të Klinës.

Pas tetë xhirove të zhvilluara deri më tani, Dukagjini ka grumbulluar vetëm 2 pikë dhe është i fundit (10) në tabelë, teksa Ferizaj ndodhet një pozitë më lartë me 7 pikë.

Formacionet zyrtare:

Image

Ferizaj :

Image

 

 

Të gjitha ndeshjet do të luhen nga ora 13:00.

(Kosova Sot Online )