Haaland tregon nëse mbrojtësit e Premier League mund të kenë frikë prej tij

  • A.P /
  • 10 November 2022 - 22:27
Haaland tregon nëse mbrojtësit e Premier League mund të kenë frikë prej tij

Sulmuesi i Manchester City zbuloi gjithashtu se sa afër ishte për të përfaqësuar Anglinë në skenën ndërkombëtare gjatë paraqitjes së tij në Box to Box.

Superylli i Manchester City-t, Erling Haaland nuk është i sigurt nëse mbrojtësit e Premierligës janë të frikësuar prej tij - por ai nuk po e përjashton as këtë!

Haaland ka shijuar një fillim rekord të jetës në ligën angleze pas transferimit të tij gjatë verës nga Borussia Dortmund, dhe tashmë është shumë përpara në garën për Këpucën e Artë 2022-23.

Mbrojtjet lart e poshtë vendit janë bërë të vuajnë nga norvegjezi gjigant, i cili është dukur pothuajse i pandalshëm ndonjëherë, duke çuar në pikëpyetje se kur, jo nëse do të thyejë rekordin e të gjitha kohërave të golave ​​në Premier League.

Por a janë mbrojtësit tashmë të frikësuar nga Haaland?

Erling Haaland Manchester City 2022-23Getty Images
"Unë nuk e di, transmeton gazeta "Kosova Sot Online.Ju duhet t'i pyesni ata," tha Haaland për GOAL kur pyetja iu drejtua atij gjatë paraqitjes së tij në Box to Box. "Ata ndoshta do të thonë jo, por ndoshta janë!"

Haaland është i ri për shumicën e mbrojtësve anglezë këtë sezon, megjithëse kjo mund të kishte qenë shumë ndryshe nëse ai do të kishte kaluar disa vite të tjera të fëmijërisë së tij në Angli.

I lindur në Leeds ndërsa babai i tij, Alfie, luante në Premier League, Haaland kishte të drejtë të përfaqësonte Tre Luanët, por mori vendimin të ndiqte gjurmët e babait të tij dhe të luante për Norvegjinë, ku kaloi pjesën më të madhe të rritjes së tij.


(Kosova Sot Online)