Ja trajnerët që mund ta zëvendësojnë Allegrin te Juventusi

  • A.P /
  • 25 May 2023 - 18:16
Ja trajnerët që mund ta zëvendësojnë Allegrin te Juventusi

Dyshimet vazhdojnë të ngrihen për të ardhmen e Max Allegrit në Juventus, kështu që opsionet për ta zëvendësuar atë përfshijnë Igor Tudor, Thiago Motta, Roberto De Zerbi, Vincenzo Italiano, Raffaele Palladino dhe Antonio Conte.

Trajneri ka qenë një nga figurat e pakta të qëndrueshme në krye gjatë muajve të fundit, ku i gjithë bordi drejtues dha dorëheqjen pas hetimeve për parregullsitë financiare.

Deri më tani, kjo ka bërë që klubi të humbet 10 pikë në Serie A për rritjen artificiale të tarifave të transferimit për të rritur fitimet kapitale, me më shumë penalizime që priten në manovrat e pagave.

Megjithatë, paraqitjet në fushë dhe stili i futbollit kanë acaruar ende shumë tifozë dhe lojtarë, të cilët mendojnë se Allegri është shumë negativ në qasjen e tij.

Nëse ai shkarkohet në fund të sezonit, La Gazzetta dello Sport e vë në dukje Tudorin si favorit për ta zëvendësuar.

Do të ishte një rikthim, pasi Tudor ishte edhe lojtar i Juventusit, më pas ndihmës menaxher i Andrea Pirlos, përpara se të dilte i vetëm si trajner i Olympique Marseille.


(Kosova Sot Online)