Emile Smith Rowe kërkon më shumë minuta nga Arsenali, ose largohet në janar

  • S.A /
  • 30 September 2023 - 12:39
Emile Smith Rowe kërkon më shumë minuta nga Arsenali, ose largohet në janar

Emile Smith Rowe do të konsideronte largimin nga Arsenali nëse ai nuk është më i përfshirë në ekipin e parë deri në kohën e hapjes së afatit kalimtar të janarit, kanë konfirmuar burimet në 90min , transmeton "Kosova Sot Online ".

Reprezentuesi anglez bëri fillimin e tij të parë për Topçinjtë në 499 ditë në fitoren e tyre 1-0 në Brentford në Kupën Carabao të mërkurën në mbrëmje, duke impresionuar si mesfushor qendror në një formacion 4-3-3. Ai ka luajtur vetëm 106 minuta në total deri më tani këtë sezon.

Smith Rowe u bë i preferuari i tifozëve në Emirates Stadium gjatë sezonit 2021/22, duke shënuar dhjetë gola dhe duke shtuar dy asistime në 33 ndeshje në Premier League.

Sidoqoftë, zhvillimi i tij që atëherë është penguar rëndë nga dëmtimet, duke humbur pjesën më të madhe të sezonit 2022/23 të Arsenalit me një problem në ijë.

90min e kupton se Smith Rowe, i cili ka shënuar një gol në tre paraqitje për skuadrën angleze, ka ambicie për t’u futur ne skuadrën e Gareth Southgate për Euro 2024 dhe është i interesuar për më shumë mundësi për ekipin e parë këtë vit.

Si i tillë, 23-vjeçari do të vlerësojë opsionet e tij nëse nuk sheh një rritje të kohës së lojës në Arsenal para merkatos së janarit.

Aston Villa, e cila ka bërë përpjekje konkrete për të nënshkruar me Smith Rowe në të kaluarën, mbetet e interesuar për të, ndërsa Brighton & Hove Albion dhe Newcastle United po monitorojnë gjithashtu situatën.

(Kosova Sot Online )