Ja sa është paga që po e kërkon Lautaro për rinovim të kontratës me Interin

  • S.A /
  • 08 February 2024 - 10:39
Ja sa është  paga që  po e kërkon Lautaro për  rinovim  të  kontratës me Interin

Kapiteni i Interit, Lautaro Martinez thuhet se ka kërkuar një pagë prej 10 milionë euro në vit për të zgjatur kontratën e tij, ndërsa Nerazzurrët kanë ofruar 8 milionë euro plus bonuse, transmeton "Kosova Sot Online".

Lautaro dhe Interi kanë qenë në bisedime për një marrëveshje të re për disa muaj dhe edhe nëse të dyja palët janë të sigurta për arritjen e një marrëveshjeje së shpejti, ka ende një hendek midis propozimit të klubit dhe kërkesave të sulmuesit. Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi i ka ofruar Lautaros një kontratë të re me 8 milionë euro në vit plus bonuse, ndërsa kapiteni kërkon një pagë prej 10 milionë euro në vit.Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi i ka ofruar Lautaros një kontratë të re me 8 milionë euro në vit plus bonuse, ndërsa kapiteni kërkon një pagë prej 10 milionë euro në vit. 

Bisedimet do të vazhdojnë në javët e ardhshme, dhe mediumi italian pretendon se takimi i radhës mund të zhvillohet në Madrid në mars, kur Interi do të vizitojë Atletico Madridin në ndeshjen e dytë të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve.

Agjentët e yllit argjentinas, në fakt, janë të vendosur në kryeqytetin spanjoll, kështu që udhëtimi i ardhshëm në vend mund të ofrojë një shans të përsosur për të dy palët që të ulen dhe të finalizojnë marrëveshjen.

Kontrata e Martinezit në Stadio Giuseppe Meazza skadon në qershor të vitit 2026 dhe sipas Gazzetta dello Sport, Nerazzurrët e vlerësojnë atë 150 milionë euro. 

(Kosova Sot Online )