Vogëlushen e merr gjumi duke ngrënë karrotë (Video/Foto) - TV - Kosova Sot
Vogëlushen e merr gjumi duke ngrënë karrotë (Video/Foto)

Vogëlushen e merr gjumi duke ngrënë karrotë (Video/Foto)

Një video ku shihet një vogëlushe të cilën e merr gjumi derisa është duke ngrënë një karrotë ka shpërthyer në Internet.

Në video ajo shihet teksa dremit dhe përpiqet që përkundër kësaj të përtyp karrotën e saj, transmeton Kosova Sot Online.

But as sleep weighs down on their little eyelids, the toddler lets the carrot fall on her lap. But she continues to eat ¿ lifting an imaginary carrot up to their mouth and chewing on air

Në videon, e cila nuk dihet ku është filmuar, vogëlushja është e lidhur për ulësen e saj në makinë ndërkohë që në dorë ka nja karrotë të madhe.

But sleep finally conquers her desire to eat, and she falls sound asleep in the back of the car

Mirëpo, qepallat e saj fillojnë të rëndojnë më shumë e më shumë dhe pas pak ajo detyrohet të lë karrotën në prehrin e saj dhe të fle gjumë. Për një kohë të shkurtër asaj i bëhet sikur akoma ka karrotën në dorë dhe vazhdon të ngrit dorën tek goja dhe të bëhet sikur akoma është duke kafshuar karrotën e saj. Pas kësaj gjumi e fiton betejën me përpjekjen e saj për ta vazhduar ngrënien e saj.

 (Kosova Sot)

1 orë e 8 minuta më parë
15/12/18