Skandaloze: Dasma indiane kthehet në një grindje gjigande...(Foto/Video) - TV - Kosova Sot
Skandaloze: Dasma indiane kthehet në një grindje gjigande...(Foto/Video)

Skandaloze: Dasma indiane kthehet në një grindje gjigande...(Foto/Video)

Një martesë në Indi u kthye në ditën më të lumtur të jetës së nuses dhe dhëndrit në një fushë betejë kur një argument rreth ushqimit u shndërrua në një përleshje të dhunshme në masë, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Incidenti thuhet se u zhvillua në një vend dasmash në Agra, shteti i Uttar Pradesh i Indisë veriore më parë këtë muaj.

Dëshmitarët thanë se kishte një mosmarrëveshje lidhur me ushqimin që shërbeu në ceremoninë e dasmës, pas së cilës anëtarët e familjes nga të dyja palët dolën jashtë kontrollit.

 

Një video e filmuar nga një kalimtar tregon se mysafirët janë duke luftuar njëri-tjetrin duke përdorur gjithçka nga duart e tyre të zhveshura për karriget dhe tavolinat.

Image

Një njeri shihet duke goditur një burrë të ri mbi kokë dhe duke u përpjekur ta shtyjë atë dhe  duke përdorur një stol.

Të ftuarit janë parë duke ikur nga vendi i ngjarjes, duke përfshirë gratë në veshjet e tyre të dasmës të cilat  mbajnë fëmijët e vegjël në krahët e tyre, përcjell "Kosova Sot Online".

Image

Të ftuarit e mbetur duket se hedhin mobilje pas atyre që ikin.

Karriget po fluturojnë nëpër ajër, dhe disa njerëz janë goditur nga predhat.

Lajmet lokale raportojnë se familja e burrit ka një biznes që përfshin shitjen e hekurit dhe nusja është nga një familje e berberëve.

Image

 

Nuk dihet nëse dikush ka pësuar ndonjë lëndim serioz ose ka nevojë për kujdes mjekësor pas grindjes masive.

(Kosova Sot)

 

20 orë e 4 minuta më parë
22/11/18