Momenti i tmerrshëm kur një luan dhe një tigër sulmojnë kalin (Video) - TV - Kosova Sot
Momenti i tmerrshëm kur një luan dhe një tigër sulmojnë kalin (Video)

Momenti i tmerrshëm kur një luan dhe një tigër sulmojnë kalin (Video)

Një kalë i pambrojtur u përfshi në një sulm brutal, në një ring cirku nga një luan dhe një tigër.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një ngjarje kur kali i shfaqjes po performonte brenda ringut, kur nga askund, u shfaqen dy kafshët e mëdha.

Bosi i cirkut tha se kishin një plan të guximshëm për macet e mëdha që të hipnin në anën e pasme të kalit dhe po provonin një gjë të tillë, kur dy kafshët sulmuan.

Incidenti i tmerrshëm ndodhi brenda në një tendë që i përkiste cirkut kinez “Taiyang”.

Kali po dilte rreth jashtme të unazës, duke mbajtur një shalë të vogël, kur ndodhi incidenti i tmerrshëm.

Një zëdhënës i cirkut tha: “Kafshët nuk bashkëpunuan shumë mirë. Kali shkelmoi luanin, i cili filloi ta kafshojë atë në kthim”.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, tigri i cili ishte gjithashtu në ring në atë kohë u bashkua me sulmin.

(Kosova Sot)

23 orë e 18 minuta më parë
22/01/19