- TV - Kosova Sot
E rrahin 91 vjeçarin me tulla, i thonë të kthehet në shtetin e tij (Video)

E rrahin 91 vjeçarin me tulla, i thonë të kthehet në shtetin e tij (Video)

Një person është sulmuar fizikisht, nga persona racist, teksa  nga po të njejtit është urdhëruar të kthehet në shtetin e tij.

91 vjeçari Rodolfo Rodriguez, u mbulua nga gjaku pas sulmit të një grupi njerëzisht,  gjatë një shëtitjeje të përditshme, me katër korrik, përcjellë Kosova Sot.

“Nuk mund të ecë më”, është shprehur Rodriguez, “Kam kaq shumë dhimbje”

Rodolfo, që në shtator  të këtij viti do të bëjë 92 vite, ka rrëfyer se kurrë në jetën e tij nuk është lënduar më shumë. Ai tërë jetën është marrë me bagëti dhe misër.

Rodolfo kishte udhëtuar nga Meksika, për në Willowbrook të Kalifornisë.

Image

 

Ai ishte duke shëtitur afër parkut, kur një grua, i ishte afruar dhe e kishte sulmuar me tullë, pa ndonjë arsye, duke ftuar edhe njerëz të tjerë që t’i bashkohen.

Policia është në kërkim të guas e cila e sulmoi fizikisht, së bashku me grupin e njerëzve që iu bashkuan për ta ndihmuar ndërkohë që sulmi është cilësuar si racist.

(Kosova Sot)

 

20 orë e 52 minuta më parë
18/02/19