Makina rrëshqet në akull dhe bie në përrua(Video)

  • 09 janar 2019 - 10:10
Makina rrëshqet në akull dhe bie në përrua(Video)

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e 8 personave ka ndodhur mëngjesin e së martës në Tekirdag të Turqisë.

Media turke raporton se në mesin e viktimave janë edhe 4 fëmijë e 2 gra. Aksidenti raportohet të jetë shkaktuar nga akulli në rrugë. Kalimtarë rastësorë, të cilët panë makinën në përrua lajmëruan ekipet e xhandarmërisë, të cilët mbërritën në vendngjarje sëbashku me zjarrfikësit.

Pas nxjerrjes së makinës nga uji me ndihmën e një vinçi, autoritetet gjetën trupat e pajetë të 8 personave.

Gazeta “Posta” raporton së një prej viktimave, 42-vjeçari Erkan Aslan, dy ditë më parë kishte humbur edhe bashkëshorten pas një beteje me kancerin.

 
(Kosova Sot)