Video qesharake: Ariu hap me lehtësi dyert dhe futet brenda makinës

  • 06 korrik 2019 - 10:24
Video qesharake: Ariu hap me lehtësi dyert dhe futet brenda makinës

Ky është momenti qesharak kur një ari u ngrit në këmbë dhe me putra arriti të hapte dyert e një makine në Tennessee të Shteteve të Bashkuara. 

Me të hapur të dy dyert njëherësh, hyri brenda dhe kërkonte ushqim, derisa doli jashtë pa shkaktuar ndonjë dëmtim. 

Ngjarja ndodhi afër një zone malore, kur besohet se jetojnë rreth 1,600 arinj, të cilët shumë rrallë shihen në zona të banuara.

(Kosova Sot Online)