Vajza e vogël duke ecur bie brenda një pusete, ja se çka ndodhi pastaj

  • 26 tetor 2019 - 11:17
Vajza e vogël duke ecur bie brenda një pusete, ja se çka ndodhi pastaj

Këto janë momentet dramatike kur një vajzë e vogël bie brenda një pusete, ndërsa nëna e vogëlushes nxiton të ndihmojë të bijën.

Ngjarja ka ndodhur në Tatarstan të Rusisë.

Vajza ishte duke kaluar mbi pusetë, kur kapaku u rrotullua dhe vogëlushja u rrëzua brenda.

Mamaja, që po ecte në krah të së bijës, shkoi menjëherë ta nxirrte prej andej.

I gjithë episodi është filmuar nga kamerat e sigurisë në rrugë. Për të ndihmuar nënën e dëshpëruar, afrohen edhe disa kalimtarë të rastit. Mediat vendase raportuan se vogëlushja kishte rënë në një kanalizim, por nuk ishte e qartë nëse puseta ishte e ujërave të zeza apo kanal kullimi.

Për fat të mirë, vajza e vogël u nxorr prej andej brenda pak sekondash pa pësuar lëndime.

(Kosova Sot Online)