Fuqia e stuhisë Ciara në Skoci, era ngre në ajër ujëvarën

  • 16 shkurt 2020 - 23:02
Fuqia e stuhisë Ciara në Skoci, era ngre në ajër ujëvarën

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Skoci gjatë stuhisë Kiara ku era e fortë i ka ndryshuar rrjedhën ujëvarës.

Ngjarja ka ndodhur në Campsie Fells dhe për disa çaste ujëvara nuk ka rrjedhur për poshtë por për lart. Ky rast ka treguar edhe fuqinë që ka pasur stuhia Kiara që shkaktoi 3 të vdekur në Mbretërinë e Bashkuar dhe disa të tjerë në Europë.


(Kosova Sot Online)