Ndërtesa 48 katëshe shkrumbohet nga flakët, banorët ulërijnë të tmerruar

  • 06 maj 2020 - 07:51
Ndërtesa 48 katëshe shkrumbohet nga flakët, banorët ulërijnë të tmerruar

Flakët kanë përfshirë një prej qiellgërvishtëseve në Emiratet e Bashkuara Arabe mbrëmjen e sotme.

Godina që u përfshi nga flakët është 48 kate. Policia dhe zjarrfikësit kanë shkuar për të shuar flakët.

Ndërkohë autoritetet nuk kanë dhënë ende shkaqet e shpërthimit gjithashtu nëse ka viktima apo të lënduar.


(Kosova Sot Online)