Momenti kur ndodhi tërmeti në Greqi

  • E.K /
  • 03 mars 2021 - 12:45
Momenti kur ndodhi tërmeti në Greqi

Një tërmet me magnitudë 6,2 (sipas të dhënave më të fundit) ka goditur Greqinë këtë të mërkurë. Lëkundjet kishin si epiqendër Larisën, një qytet në Greqinë qendrore, u ndjenë edhe në Shqipëri.

Në mediat greke u publikuan edhe pamjet e para të tërmetit, të postuara kryesisht në rrjetet sociale nga vetë njerëzit, ku duken pasojat e lëkundjeve të forta.

Deri tani nuk ka raportime për viktima apo të lënduar, por njerëzit në Larisa kanë mbushur rrugët, duke lënë banesat dhe shtëpitë.

(Kosova Sot Online)