Kobra futet te shtrati i një burri, pamjet tregojnë momentin e frikshëm

  • A.P /
  • 08 shtator 2021 - 15:55
Kobra futet te shtrati i një burri, pamjet tregojnë momentin e frikshëm

Ky është momenti tmerrues kur një burrë që po flinte në një tempull në Indinë veriperëndimore, u zgjua kur gjeti një kobër vdekjeprurëse në shtratin e tij.

Pamjet nga kamerat e sigurisë të xhiruara më 5 shtator në Tempullin Mandareshwar në Banswara në shtetin Rajasthan, tregojnë kobrën që shkon qetësisht drejt burrit dhe pastaj zvarritet mbi dyshekun mbi të cilin ai është duke fjetur.

I pavetëdijshëm për zvarranikun, burri vazhdon të flejë për disa çaste, por më pas ai rrokulliset dhe ndjen kobrën e mbështjellë rreth këmbës së tij. Në panik, ai kërcen në këmbë, hoqi batanijet shpejt dhe zbulon ndërhyrësin vdekjeprurës.

Burri, i cili kishte fjetur në tempull për 44 ditët e fundit si pjesë e praktikës së tij fetare, nuk ishte dëmtuar nga incidenti.

Një zyrtar i tempullit tha se kafshët e egra u panë shpesh tek tempulli që ndodhet në vargmalin Aravalli.

(Kosova Sot Online)