Gruaja pren litarin që po mbante punëtorët në katin e 26-të të ndërtesës

  • E.K /
  • 28 tetor 2021 - 09:48
Gruaja pren litarin që po mbante punëtorët në katin e 26-të të ndërtesës

Një banore e një godine të lartë në Tajlandë preu litarin mbështetës për dy persona dhe i la të varur mbi katin e 26-të të ndërtesës, derisa një çift i shpëtoi, tha policia të mërkurën.

Një video tregonte dy persona që u kërkonin banorëve në katin e 26-të që t’i lejonin të hynin nga ballkoni.

Një nga punëtorët, një shtetas i Mianmarit i quajtur Song, tha për mediat tajlandeze se ai dhe dy kolegët e tij kishin ardhur nga kati i 32-të për të riparuar një çarje në ndërtesë., raporton AP.

Gruaja përballet me akuza për vrasje në tentativë dhe shkatërrim prone, tha për AP, Pongjak Preechakarunpong, shefi i stacionit të policisë Pak Kret në veri të kryeqytetit tajlandez.

Pongjak nuk tha se çfarë e shtyu të dyshuarën të priste litarin, por mediat tajlandeze raportuan se ajo me sa duket ishte e frustruar kur punëtorët dolën jashtë dhomës së saj dhe nuk kishin një njoftim se do të bënin punë.

(Kosova Sot Online)