Çifti shkon të martohet me traktor

  • A.P /
  • 17 November 2021 - 16:00
Çifti shkon të martohet me traktor

Një çift rus sfidoi traditën dhe zgjodhën një traktor për të shkruar në zyrën e gjendjes civile për celebrimin e martesës së tyre. Alexei, një inxhinier mekanik dhe Elisabetta, një veterinere u takuan në vitin 2018 kur vajza bënte praktikën në fermën ku punonte djali.

Ata u fejuan dhe pasi mbaroi kursin universitar në fakultetin e veterinarisë, vajza u kthye në fshat.

Çifti nga Moska treguan se shëtitjet romantike i bënin me traktor dhe kështu e zgjodhën këtë mjet për momentin e tyre më të rëndësishëm. Dhe torta e dasmës nuk ishte e dekoruar në mënyrë tradicionale.

(Kosova Sot Online)