'I çmendur pa festave'/ Njihuni me burrin që vendosi 444 pemë Krishtlindjesh në banesë

  • E.K /
  • 13 dhjetor 2021 - 12:05
'I çmendur pa festave'/ Njihuni me burrin që vendosi 444 pemë Krishtlindjesh në banesë

Një burrë që e përshkruan veten si "i çmendur pas Krishtlindjeve" theu rekordin botëror në numrin e pemëve të Krishtlindjeve në një apartament.

Thomas Jeromin vendosi 444 pemë plastike të Krishtlindjeve në apartamentin e tij prej 100 metrash katrorë në qytetin gjerman Rinteln, njëzet më shumë se vitin e kaluar.

Ata janë kudo në apartament, në korridor, dhomë gjumi dhe studim, ata zënë fjalë për fjalë çdo hapësirë ​​të lirë.

Instituti Gjerman i Regjistrimeve (RID) vizitoi 55-vjeçarin dhe bashkëshorten e tij Suzana në banesën e tyre dhe konfirmoi se ishte "pemët më të dekoruara të Krishtlindjeve në një vend".

Jerome thotë se i duhen 47,000 llamba për të ndezur të gjitha pemët dhe 72,000 zbukurime për t'i dekoruar të gjitha.

Pema më e madhe, 3.5 metra e lartë, varet nga tavani.

Ai i mban pemët e Krishtlindjeve në papafingo për më shumë se një vit dhe fillon t'i vendosë ato në gusht.

Kur nuk ka pandemi, ai ofron edhe vizita në mrekullinë e tij të Krishtlindjes, por tani kjo nuk lejohet sepse është e pamundur të mbash distancë për shkak të sasisë së pemëve të Krishtlindjeve në apartament.

(Kosova Sot Online)