Unaza e humbur e gruas u gjet në liqen pas 53 vitesh

  • E.K /
  • 14 July 2022 - 11:11
Unaza e humbur e gruas u gjet në liqen pas 53 vitesh

Një grua nga Alabama, e cila e humbi unazën e klasës së saj të shkollës së mesme teksa notonte në një liqen në Kaliforni, së shpejti do të ribashkohet me të pas 53 vjetësh, falë një çifti që e gjetën atë gjatë peshkimit.

Dana Scott Laughlin tha se ishte duke notuar në liqenin Berryessa menjëherë pas diplomimit nga shkolla e mesme në vitin 1969, kur unaza i ra nga gishti dhe u fundos në fund të liqenit.

Djali i Laughlin mori një mesazh disa ditë më parë nga një çift, i cili tha se gjetën një unazë teksa peshkonin në liqenin Berryessa dhe po përpiqeshin të identifikonin pronarin e saj.

Laughlin rishikoi fotot e unazës dhe konfirmoi se ajo ishte e shkruar me inicialet e saj dhe emrin e shkollës që ndoqi.

“Unë thjesht thashë se isha shumë mirënjohëse dhe nuk mund ta besoja që ajo e kishte gjetur unazën pas kaq shumë vitesh. Burri im ishte si në një gjendje shoku”, tha Laughlin për WPMI-TV.

Laughlin shtoi se unaza është në rrugën drejt saj nëpërmjet postës UPS.

(Kosova Sot Online)