Kalimi i radhës shkakton sherr masiv mes familjeve në parkun e lojërave në DisneyWorld

  • A.P /
  • 25 July 2022 - 16:46
Kalimi i radhës shkakton sherr masiv mes familjeve në parkun e lojërave në DisneyWorld

Përleshja e madhe që shpërtheu në DisneyWorld të Floridës javën e kaluar kur një familje u përpoq të parandalonte një grua që të bashkohej me familjen e saj në radhë çoi në arrestime, një shtrim në spital dhe ndalime hyrjeje të përjetshme në park.

Pamjet e përplasjes mes 10 personave që panë grushta të hedhura dhe shkelma në parkun e fëmijëve, tregojnë se si të dyja familjet ishin në radhë për Mickey's PhilharMagic.

Një anëtar i një familjeje u largua për të marrë telefonin e saj me një skuter elektrik, por kur ajo u kthye në radhë, një familje tjetër - e gjitha me këmisha të bardha dhe pantallona të shkurtra të kuqe - e pengoi atë, duke e shtyrë të renë.

Familja e gruas që u kthye në radhë është ndaluar përgjithmonë nga DisneyWorld, tha një anëtar i parkut për mediat, ndërsa dy anëtarë të familjes tjetër dyshohet se janë arrestuar.


(Kosova Sot Online)