U përkul për ta marrë telefonin, adoleshentja bie për vdekje nga kati i katërt

  • a.p /
  • 03 November 2022 - 19:40
U përkul për ta marrë telefonin, adoleshentja bie për vdekje nga kati i katërt

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin rrëqethës, kur një adoleshente turke bie për vdekje nga një ndërtesë derisa po tentonte të kapte telefonin.

Deri te tragjedia erdhi kur Melike Gun Kanavuzlar, 15-vjeçe, lëshoi në dysheme telefonin derisa po qëndronte në kulmin e ndërtesës në qytetin Ortach në provincën Mugla në perëndim të Turqisë.

E kur u përkul për ta marrë , vajza humbi baraspeshimin dhe ra nga kati i katërt – duke përfunduar e vdekur në trotuar.

Kamerat e sigurisë të vendosura në ndërtesat tjera përballë, kanë kapur momentin kur adoleshentja bie në trotuar.

Pavarësisht se u dërgua me urgjencë në spital, mjekët bën të pamundurën që ta ndihmojnë, por pas 18 ditëve ajo ndërroi jetë.

(Kosova Sot Online)