Rrëzohet mbi liqen balona plot me turistë

  • A.P /
  • 23 March 2023 - 16:08
Rrëzohet mbi liqen balona plot me turistë

Një balonë e mbushur me turistë u rrëzua mbi liqen pranë qytetit të Anshun, Provinca Guizhou, Kinë dhe filloi të fundosej, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Balona e ajrit të nxehtë me shtatë persona në bord filloi të humbasë lartësinë menjëherë pas ngritjes në Kopshtin e Qershive Gui’an kur dukej se nuk mund të fryhej siç duhet.

Erërat e forta  shihen duke goditur balonën pothuajse sapo u ngrit.


(Kosova Sot Online)