Interpretim mbreslënës nga Shpresa Gashi: 'Unë ty të kam dashtë'

  • A.P /
  • 12 korrik 2020 - 14:57
Interpretim mbreslënës nga Shpresa Gashi: 'Unë ty të kam dashtë'

Me opusin e pasur muzikor dhe interpretimet mbreslënëse, këngëtarja e njohur Shpresa Gashi ka lënë gjurmë në muzikën shqipe, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Ajo e ka sfiduar vetën në disa zhanre, duke u dëshmuar vetën tamam si një artiste e mirëfilltë.

Image

"Kënga shpirtin ma rrëmben", "S'mendoja",  "Valsi i hijeve", "Boemi", "Të quajta kusar", "Kthehu në jetë", "Biri i nënës" e "Nostalgji", shkruan gazeta Kosova Sot Online,  janë vetëm disa nga këngët e publikuara të Shpresës, të cilat u pëlqyen nga publiku.

Image

Përveç vokalit, ajo shquhet edhe për shijen e veshjes, ku me elegancën e saj shkëlqeu në çdo përformancë.

Derisa një prej këngëve të dashura për publikun shqiptar është edhe kënga 'Unë ty të kam dashtë', të cilën ua risjellim në vijim...

(Kosova Sot Online)