John Travolta i uron ditëlindjen bashkëshortes së ndjerë, tre muaj pasi e humbi

  • G.G /
  • 14 October 2020 - 10:16
John Travolta i uron ditëlindjen bashkëshortes së ndjerë, tre muaj pasi e humbi

John Travolta e uroi me fjalë prekëse gruan e ndjerë.

Gruaja e John Travoltas, Kelly Preston, vdiq në moshën 57 vjeçare më 12 korrik 2020 pas një beteje dy vjeçare me kancerin e gjirit, shkruan lajmi.net.

Bashkëshortja e aktorit tashmë do të festonte ditëlindjen e 58-të, me rastin e ditëlindjes së saj ai e uroi përmes një postimi në Instagram.

Me këtë rast, aktori publikoi një foto ku shfaqej nëna dhe babai i tij në ditën e dasmës së John me Kellyn.

Çifti e filluan lidhjen më 1989, ndërsa kurorëzuan dashurinë me martesë më 5 shtator 1991.

Travolta më 12 korrik njoftoi për vdekjen e gruas përmes një postimi prekës, ku edhe tregoi se ajo kishte vuajtur nga sëmundja e kancerit.

(Kosova Sot Online)