Hakohet faqja e grupit muzikor serb, vendoset fotografia e UÇK-së në ballinë

  • G.G /
  • 06 maj 2021 - 10:23
Hakohet faqja e grupit muzikor serb, vendoset fotografia e UÇK-së në ballinë

Një grup hakerësh nga Kosova kanë hakuar mbrëmë faqen e bendit të njohur muzikor serb, Medino Bend.

Për disa minuta, në ballinën e faqes së Medino Bend ka qenë logoja e UÇK-së dhe Adem Jasharit.

Pasi kishin marrë në dorë faqen serbe, hakerët shqiptarë kishin lënë ehde një mesazh ku thuhej se Kosova duhet ta njohë Kosovën si shtet.

(Kosova Sot Online)