Kosova Sot

Sheikėt kosovarė tė naftės dyshohet se janė politikanė

Lajme >

Kontrabanda dhe evazioni, "me lejen" e shtetit Ndonëse kanë kaluar më shumë se 18 vjet nga liria e plotë e vendit nga Serbia, Prokuroria Speciale e Kosovës deri më sot nuk e ka hapur madje as edhe...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

OKB dėshiron “negociata serioze” pėr Sirinė

Kombet e Bashkuara shpresojnë se gjatë muajit tetor apo nëntor...

Aksident i rėndė nė Podujevė, vdes njė kėmbėsor

Policia e Kosovës njofton se sot rreth orës 12:00, në fshatin...

Tė interesuar pėr vizė amerikane? Ambasada u jep pėrgjigje pyetjeve tuaja

Ambasada amerikane ditën e sotme me anë të një statusi...

Pas denoncimit tė Berishės, policia jep detaje pėr sherrin me thika nė Xarė

Policia e Sarandës jep detaje lidhur me ngjarjen e denoncuar prej një...

Grapci: Nafta nuk kontrollohet

Ndërsa, analisti i ekonomisë Dardan Grapci tha për "Kosova...

Trump "sulmon" senatorin republikan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka...

1 EURO =

1.17

USD

129.40

ALL

0.91

GBP

1.13

CHF

7.81

CNY

128.86

JPY

75.04

INR

1.48

AUD

4.12

TRY

4.30

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet hapur dosjet se kush kanė qenė dhe janė spiunė tė UDB-sė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

   U kap pasi kaloi me semafor tė kuq, burg trafikantit shqiptar tė drogės nė Britani

   Një i ri shqiptar qe lëvizte me dokumente false në Britani...

   VIP

   Blero ka njė lajm tė rėndėsishėm (Foto)

   Këngëtari I muzikës argëtuese  Blerim Muharremi “Blero”,I cili është prezent në mediat rozë për jetën e tij ,përmes një postimi në rrjetin social instagram ka njoftuar se po sjell këngën hit “La Vida Loca 3”transmeton Kosova Sot. (Kosova Sot)    La Vida Loca 3️⃣ is coming... #LVL A post shared by bleromuharremi (@bleromuharremi) on Aug 17, 2017 at 5:30am PDT  

   VIP

   Fansat e Majkut komentojn Majlindėn

   Vajza nga Prishtina Majlinda Zeka e cila u bë lajm I mediave rozë falë lidhjes me...

   Femra

   Dukje me shkėlqim veror me vetėm dy hapa

   Pas udhëtimeve verore dhe netëve pa gjumë, gjithsesi se nuk mund të presim...

   Shėndetėsia

   A ju pėlqen xhemi i kumbullave? Ja pse duhet t'i konsumoni tė freskėta

   Edhe pse kumbullat përdoret në mënyrë masive për xhem, është...

   VIP

   Mihrije Braha mban gjoksin...(Foto)

   Kohëve të fundit është bërë shumë e zakonshme që të...

   Reēeta

   Reēeta e Cekės - Supė me bizele

   PËRBËRËSIT: 2 qepë, 1/2 rrënjë selinoje, 2 karota, 125 gr spinaq,...

   Shėndetėsia

   A e keni ditur se kjo pemė verore mbron nga kanceri?

   P jepri, krahas shalqirit, është mbrojtës gjatë muajve të verës,...

   Dashuri

   Roman dashurie: Sharmant apo romantik (41)

   E më pas kishte vendosur që të shkojë në shëtitje, kishte ftuar edhe...

   Sport
   • Barcelona prezanton Paulinhon (Foto)

    Barcelona ka prezantuar Paulinhon një ditë pas humbjes nga Real Madridi në Superkupë. Mesfushori brazilian, Paulinho, tashmë është prezantuar te Barcelona, i cili të mbajë të veshur fanellën...

    Më Shumë
   • Datat kur mbyllet afati kalimtar nė kampionatet mė tė forta nė botė (Foto)

    Afati kalimtar ka filluar në disa kampionate në qershor e në disa në korrik. Liga Premier afatin kalimtar e mbyll në mesnatë të 31 gushtit. Njëjtë afati kalimtar mbyllet edhe në Serie A, Ligue...

    Më Shumë
   • Ballistėt po dhurojnė spektakėl nė Milano (Video)

    Atmosfera e tifozëve të Shkëndijës ka filluar në qytetin e Milanos. Qindra Ballistë që kanë udhëtuar drejtë Italisë për të ndjekur ndeshjen kundër Milanit janë mbledhur...

    Më Shumë

   Formacionet e mundshme, Milan – Shkėndija

   Milani dhe Shkëndija do t’i masin forcat mes vete sonte në San...

   Milani – Shkėndija, bastoret sportive tallen keq me skuadrėn shqiptare (Foto)

   Shkëndija shihet si autsajder ndaj Milanit në “San...

   Dinamo Zagreb – Skėnderbeu, ja kė favorizojnė bastoret sportive (Foto)

   Dinamo Zagreb është favorit ndaj Skënderbeut. Dinamo Zagrebi...

   Zyrtare: Manchester City transferon njė lojtar (Foto)

   Larry Kayode edhe zyrtarisht është lojtar i Manchester City. Lajmi...

   "Ballistėt" arrijnė nė “San Siro” (Foto)

   Ballistët kanë arritur tashmë në “San...

   “Askush nuk ėshtė mė i madh se klubi”

   Ousmane Dembele është afër transferimit në “Camp...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Si mundet Trumpi t'i pėrmirėsojė raportet midis SHBA-sė dhe Rusisė?

   Shkruan: Josh Rogin  Disa pjesë të arkitekturës...

   Qytetarėt duhet t'i ndėshkojnė politikanėt e korruptuar

   SHKRUAN: KOSOVARE HAZIRI  Gjendja në Kosovë momentalisht...

   Fundamentalizmi politik i "Vetėvendosjes"

   SHKRUAN: ELHAMI QERIQI Ideologjitë si fashizmi, nazizmi dhe komunizmi,...

   Kush je ti Dardan Molliqaj ta pėrmendėsh Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės?

   SHKRUAN: RESHAT BADALLAJZHURIANI   Dardan Molliqaj është i...

   Dossier

   Historia e kurtizanes mė tė njohur tė Tiranės, qė u vetėvar nė internim. Flet Ahmet Golemi

   Jeta e vajzës më të lakmuar të kryeqytetit në vitet ’50-’60, marrëdhëniet me meshkujt dhe shpërfillja ndaj pushtetit përmes jetës së saj të lirë. Rrëfimi i ish-të...

   Planeti X

   Rrugė tė harruara nga njeriu, tani tė frikshme

   Fotografi Andy Lee ka bërë një seri fotografish të rrugëve që shkelen më pqak nga njeriu duke udhëtuar në vende të ndryshme të botës, Islandë, Angli etj. Një prej imazheve...

   Rrugė tė harruara nga njeriu, tani tė frikshme

   Fotografi Andy Lee ka bërë një seri fotografish të...

   Pesė vendet mė tė frikshme tė Indisė

   India është një vend ku në çdo shtet dhe qytet...

   Gruaja qė kishte parashikuar vdekjen e saj

   Pak kohë para se të shkonte në udhëtimin e saj për...

   Tregimet e frikshme pėr mallkimet, qė janė pėrmbushur

   Tregimet për mallkime edhe ashtu janë shumë të frikshme,...

   Auto&Tech
   Kėto do tė jenė karakteristikat e fuqishme tė Galaxy Note 8

   Mund të jetë jo më shumë se një javë deri në zbulimin zyrtar të Samsung Galaxy Note 8, por fableti i Samsung është tashmë parë shpesh në listat krahasuese të pajisjeve...

   Më Shumë

   Kaspersky Secure Connection ėshtė njė aplikacion i ri VPN me trafik falas

   Mbase dëgjuat lajmin se Opera mbylli njëherë e mirë...

   Shpenzimet nė sigurinė kibernetik do tė rriten me 7% nė 86.4 miliard dollar nė 2017-ėn

   Firma analitike Gartner parashikon se shpenzimet në produkte sigurie...

   Facebook sjell Messenger-in e ri – Platform 2.1

   Facebook ka lansuar një version të ri të platformës së...

   KOSOVA SOT TV
   E shtyp qėllimisht me makinė nė kokė, ik nga vendi i ngjarjes (Video)

   Është kapur në kamerë momenti kur një shofer me Mercedes ngjyrë të zezë e shkel qëllimisht në kokë një kalimtar të pafajshëm dhe më pas ik nga vendi i ngjarjes në...

   Më Shumë

   Jostabilieti frenon invesitorėt e huaj (Video)

   Kriza e madhe politike  të cilën po e shkaktojnë...

   Mbijetesa, nė kufirin e ekzistencės pėr familjen Sadriu (Video/Foto)

   Valbona Sadriu: Nuk po arrijmë t'i përballojmë nevojat...

   Shikone se si kujdeset qeni pėr beben e vogėl (Video)

   Një video e shprëndarë në rrjetet sociale ka nisu të...

   OK KIDS
   Sigurisht nuk e keni ditur!

   Të gjithë planetët në sistemin diellor vlerësohet të jenë rreth së njëjtës moshë, diku afër 4.54 miliardë vjet të vjetër. -Më 1943 Nikola Tesla ishte...

   Me Shume

   Krijoni ylberin tuaj

   Mësoni si të bëni një ylber me këtë eksperiment...

   Gjėrat qė duhet t’i dini pėr qytetin e Majamit

   1. Qyteti i Majamit e ka marrë emrin nga njëri prej fiseve vendase...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >