< Shëndetësia - Kosova Sot
Shėndetėsia
Shėndetėsia

Hunda e bllokuar dhe sinuset: Disa mėnyra pėr tė marrė frymė pėrsėri

 Sinuset e bllokuara dhe hunda janë diçka e pakëndshme e disa gabojnë kur mendojnë se gjithçka ndodh për shkak të grumbullimit të mukozës. PËRDORNI FRESKUES TË AJRIT Frymëmarrja në ambient të lagësht ndihmon në zbutjen e indit të pezmatuar dhe venave të ënjtura në hundë dhe sinuse dhe lehtëson fryrjen e mukozës së grumbulluar, sepse e zbut atë. Freskuesit e ajrit ujin e shndërrojnë në...

Shėndetėsia

Ushqimi qė pakėson oreksin, pėr humbje tė shpejtė nė peshė

Kjo dietë nuk do t'jua kthejë kilogramët e humbur dhe nuk do t'ju...

Shėndetėsia

Vetitė ēudibėrėse tė ēajit tė xhenxhefilit

E dhe adhuruesit e kafesë pajtohen se fillimi i ditës me një çaj të...

Shėndetėsia

Ndalojeni ftohjen me kohė: Lėngu i shėndetshėm dhe natyral, qė parandalon infeksionet dhe viruset

Kjo përzierje me antibiotikët më të fortë natyralë i shkatërron...

Shėndetėsia

Ushqimet e rekomanduara pėr lloje tė ndryshme tė grupit tė gjakut

shtë thënë se ushqimi duhet të bazohet në atë se cili është...

Shėndetėsia

FARAT USHQYESE DHE DOBITĖ PREJ TYRE

Farat ushqyese janë origjina e nutrienteve. Para së gjithash, janë bimë e...

Shėndetėsia

Dieta kundėr plakjes

Nëse dëshironi ta ngadalësoni procesin plakjes dhe ta zgjatni...

Shėndetėsia

Vaji i kungullit, si ta pėrdorni pėr humbje nė peshė?

Vaji i kungujve mund të konsiderohet si një ndër prodhimet më të mira...

më të lexuarat

1.

KĖTO JANĖ USHQIMET M...

3 orë e 40 minuta më parë
2.

KJO RECETĖ E VJETĖR ...

7 orë e 47 minuta më parë
3.

Uleni shtypjen e gja...

3 orë e 51 minuta më parë
4.

Njė gotė si kjo past...

22 orë e 51 minuta më parë
5.

Tre antibiotikėt mė ...

50 minuta më parë

instagram

Më shumë