Shëndetësia - Kosova Sot
Shëndetësia
Shëndetësia

'Dieta ushtarake', e preferuara nga të famshmet, përfshirë Khloe Kardashian, që pohon se shkrin 4.5 kg në 3 ditë

Përderisa disa dieta kanë qasje të ngadalshme dhe të qëndrueshme ndaj ndryshimit të shprehive të stilit të jetës, dietat tjera si 'dieta ushtarake' përcaktohen për rezultate më të shpejta. Dieta është një nga dietat më në trend dhe thuhet se ju ndihmon ta zvogëloni madhësinë për fustane, ose të humbni 4.5 kilogramë për vetëm tre ditë. Thuhet se dieta është përpiluar nga dietarët...

Shëndetësia

Specat e papërpunuar, burim për vitamina C

Vera është koha ideale që në meny të përfshihen pemë dhe perime...

Shëndetësia

Keni probleme me gjumë? Ju duhet një grusht nga kjo pemë verore!

Për shumicën pemë e preferuar, qershitë janë gjithmonë zgjedhje e...

Shëndetësia

Fuqia shëruese e timjanit: Ndihmon edhe te shërimi i formave më të tmerrshme të kancerit

Timjani sot aplikohet në aromaterapii, kozmetikë, masazh. Ajo që më pak dihet...

Shëndetësia

PREPARATI MË I FORTË KUNDËR MUSHKONJAVE

Fillimi i stinës së verës është periudhë kur mushkonjat me të...

Shëndetësia

KY ÇAJ ËSHTË ÇUDIBËRËS, NUK ËSHTË ÇAJI I GJELBËR

Çaji i zi është një nga më popullorët në botë, por kur...

Shëndetësia

Sinoziti, kjo sëmundje kaq e shpeshtë. Këshillat që duhet të kemi parasysh për ta evituar

Shpesh çdo dhimbje koke trajtohet thjesht me një aspirinë dhe sapo dhimbja kalon,...

Shëndetësia

Një gotë nga kjo përzierje dhe humbisni peshë në mënyrë të çmendur

Ka disa receta të thjeshta, si kjo që do t’ju tregojmë tani që ju...

më të lexuarat

1.

Nëse keni dhimbje n...

20 orë e 7 minuta më parë
2.

Harroni ilaçet dhe ...

17 orë e 37 minuta më parë
3.

Fakte që nuk i keni...

14 orë e 50 minuta më parë
4.

Receta e thjeshtë, ...

11 orë e 33 minuta më parë
5.

Preparati natyror p...

11 orë e 39 minuta më parë

instagram

Më shumë