Kosova Sot

10 kallėzime penale u bllokuan nė Prokurorinė e Prishtinės

Lajme >

Hetimi i prokurorëve dhe gjyqtarëve që bëjnë shkelje Një Komision do të bëjë vlerësimin e rasteve të ngjashme “Shumica e atyre lëndëve kanë  kaluar dy-tri vjet...

22 orë e 2 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Murati – bashkatdhetarėve: Mos kaloni vetėm nėpėr Merdare

  Ministri i Diasporës, Valon Murati rekomandon të...

5 orë e 43 minuta më parë

Ambasadori kosovar nė Britani, i hip aeroplanit me pilotin kosovar

Ambasadori kosovar në Britani, Lirim Greiçevci ka sprovuar veten...

5 orë e 49 minuta më parë

Nėnė e bijė plagosen nga plumbat qorr nė Mitrovicė

Një nënë së bashkë me bijën e saj 4 vjeçe...

6 orë e 15 minuta më parë

Mesnata afėr kurse nė Merdare ende ka kolona automjetesh (Foto)

Edhe pse mesnata ka më pak se një orë larg, radhët e...

6 orë e 29 minuta më parë

Viktimat e trafikimit, rrėfimi tronditės i 20-vjeēares shqiptare pėr BBC (Video)

Emma e ka quajtur gazetarja e BBC të renë shqiptare për të...

7 orë e 0 minuta më parë

Kthehet mbrapsht avioni me 200 pasagjerė pasi nė tė u shfaq njė…mi

Një mi i parë në bordin e një avioni të kompanisë...

7 orë e 34 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.07

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.84

CNY

136.44

JPY

70.45

INR

1.51

AUD

3.05

TRY

4.04

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Riri ndiqet nga fansat e zjarrtė nė Beverly Hills

Kudo që ajo shkon, ajo bën bujë. Rihanna kishte dalë për blerje pasdite në Beverly Hills. Këngëtarja 27 vjeçare është parë duke i vizituar disa dyqane të qytetit, dhe gjatë gjithë kohës ka qenë e ndjekur nga fotografët dhe fansat transmeton Kosova Sot Online. Riri dukej e habitur për gjithë vëmendjën e dhënë nga mediat amerikane dhe të huaja. (Kosova Sot)  

VIP

Irina, sensuale nė fotosesionin e ri (Foto)

Ajo është një ndër modelet më të kërkuara në botë,...

Shėndetėsia

Pėr kėtė “bombė” antivirusale ju nevojiten tre pėrbėrės

Vjen një periudhë e vitit kur më shumë duhet të kujdesemi për...

Femra

Trendi i ri veror: Zbulimi i komblikut

Së pari zbulohej pjesa anësore e gjoksit, më pas pjesa e poshtme e së fundi...

VIP

Nėna Drenushė…

Drenusha Latifi e cila është bërë nënë dje, vazhdon ta...

VIP

Cyrus si njė sirenė pėr kampanjėn e bamirėsisė (Foto)

Ka disa vjet prej se Miley Cyrus nuk po i mban flokët e gjata, duke preferuar më...

Dashuri

Ja pse jeni ende vetėm

Më poshtë gjeni pesë arsye se pse mund të mos e keni gjetur ende shpirtin...

VIP

Anjeza Branka, shfaqje seksi me bikini (Foto)

Këngëtarja Anjeza Branka, së fundmi ka postuar disa foto në të cilat...

Sport
 • Liverpooli, mė sė shumti fitore si vendas nė histori

  Liverpooli ka fituar numrin më të madh të ndeshjeve në shtëpi në historinë e futbollit anglez. The Reds kanë fituar 61.58 për qind të ndeshjeve dhe kanë humbur vetëm 16.09 për qind...

  Më Shumë
 • Rodgers: Benteke do jetė njė goditje e madhe

  Trajner i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka thënë se sulmuesi i ri i skuadrës, Christian Benteke do të jetë një goditje e madhe për shkak të aftësive të tij të mira të futbollit. Benteke...

  Më Shumë
 • Berg: Dėshironim tė luanim, Duda u godit me gurė

  Trajneri Henning Berg foli për herë të parë për mediat pas ngarjeve të ndodhura në ndeshjen Legia e Varshavës me Kukësin duke komentuar atë që pa në “Qemal Stafa” por dhe...

  Më Shumë

Nadal avancon nė gjysmėfinalen e ATP Hamburg

Rafael Nadal vijon rrugën e tij drejt titullit në turneun e...

6 orë e 9 minuta më parë

Ginobili: Messi do tė sėmuret nga kritikat e Argjentinės

Ylli i Basketbollit, Manu Ginobili ka thënë se kritikat e mëdha...

6 orë e 47 minuta më parë

Ja cili lojtarė rinovon me Juven deri nė 2020

Pas dhjetë ditë bisedime, Daniele Rugani arriti që të...

7 orë e 48 minuta më parë

Casillas: Kam filluar ta harroj Realin

Iker Casillas ka treguar se si transferimi i tij te Porto po e ndihmon që...

8 orë e 2 minuta më parë

B. Munich dhe Wolfsburg kėrkojnė trofeun e parė sezonal

Pas një shkëputje prej 62 ditësh rikthehet përsëri...

8 orë e 15 minuta më parë

Van Gaal zbulon formacionin

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal ka konfirmuar se do ta...

8 orë e 52 minuta më parë
Opinione

Evropianizimi i politikės sė Gjermanisė

 ANALIZË Shkruan: Joschka Fischer Një BE më...

Kėtu kultivohet politika e tjetėrsimit, e paaftėsisė pėr tė vetėvendosur!

Shkruan: Isuf B.Bajrami Nga po shkon Kosova? "Njeriu nuk...

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Dossier

Ethet e Presidentit/ Lista e ēmendur e kandidatėve pėr Shtėpinė e Bardhė

Në garën për Shtëpinë e Bardhë të 2016 janë “dinastikët”, por edhe shumë politikanë pakashumë ambiciozë, pakashumë seriozë, pakashumë fajkoj, pakashumë...

Planeti X

Misteri i Lordit Lucan

Nga të gjitha misteret e jetës, të mëdha, apo të vogla, ai i Lordit Lucan zë një vend të veçantë në imagjinatën e publikut   Janë të shumtë ata që mbesin...

Misteri i Lordit Lucan

Nga të gjitha misteret e jetës, të mëdha, apo të...

UFO-ja e rrėzuar 14 000 vjet mė parė

Anomalia e Detit baltik është një formacion rrethor me...

Tre tė rinj pushtohen nga djajtė teksa po luanin sė bashku

Tre njerëz kanë përfunduar në spital, pasi që...

Kimisti thotė se shkencėtarėt nuk e kuptojnė evolucionin

Dr. James Tour e kupton mikroevolucionin, të cilin shpeshherë e...

Auto&Tech
A e dini cili telefoni i zgjuar ėshtė mė i forti?! (Video)

Kompania Caterpillar ka prodhuar makineri të fuqishme ndërtimore, për dekada me radhë. Tani, CAT ka vendosur që të prodhojë edhe telefon të zgjuar, që janë shumë të...

Më Shumë

Dorėhiqet shefi i Toshiba-s, falsifikonte bilancet

Shefi ekzekutiv i Toshiba-s, Hisao Tanaka, dha dorëheqjen pas skandalit...

10 orë e 39 minuta më parë

Ky ėshtė droni i Facebook qė do tė sjellė internet nė tė gjithė botėn (Foto)

Inxhinierët e rrjetit gjigant social thonë se e kanë...

12 orë e 41 minuta më parë

Facebook urdhėrohet tė lejojė pseudonimet nė Gjermani

Një mbikëqyrës i Facbook-ut në Gjermani urdhëroi...

13 orë e 26 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Instruktorja e fitnesit qė ua kalon tė gjithave me ‘twerking’ (Video)

Falë performancës energjike të Miley Cyrus me Robin Thicke në VMA 2013, fjala ‘twerking’ tani është një fjalë e famshme në botë. Dhe lëvizja e tillë e vallëzimit me...

Më Shumë

E pabesueshme: Ra nga kati i 17-tė, mbijetoi qė tė tregonte se ēfarė ndodhi (Video)

Po e shijonte festën me shoqëri, në ballkonin e...

7 orë e 57 minuta më parë

Gazetari dhe I-pad i tij imagjinarė (Video)

Ndoshta nga ngarkesa e madhe në punë, ndoshta sepse u hutua për...

9 orë e 16 minuta më parë

10 Sportet ekstreme mė tė jashtėzakonshme

Rreziku është eksperienca bazike e slitës. Mendoni për...

10 orë e 18 minuta më parë
OK KIDS
Sigurisht nuk e keni ditur...

1. Kungulli më i madh që ka ekzistuar ndonjëherë, është rritur në vitin 1992, në periferi të Uashingtonit dhe peshonte mbi 375 kg. 2. Pema më e madhe e Krishtlindjeve ishte bredhi...

Me Shume

Fakte interesante pėr Turqinė

Sipërfaqja: 79.450 km2 Popullata: 72.893.000 Popullsia mbi 65...

A e dini se ...

-Edhe pse të identifikuara me Skocinë, gajdet në të...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...