Dossier - Kosova Sot

Historia e panjohur/ Si i ngriti kurth Esat Pashė Toptani pėr ta vrarė Hasan Riza Pashėn

Dossier >

Nga Roland Qafoku* Deri atë 30 janar të vitit 1913 ushtria malazeze kishte një armik që nuk ia lejonte marrjen e Shkodrës. Quhej Hasan Riza Pasha dhe ishte komandanti i ushtrisë osmano-shqiptare me gradën...

15 orë e 6 minuta më parë

“Si e kapėm Prek Calin me 12 krerė tė reaksionit nė Kelmend”

Dashnor Kaloçi – Plot 73 vjet më parë, pas një...

14 orë e 5 minuta më parë

Publikohen fotot e rralla/ Caristėt shkelėn pėr herė tė parė Shqipėrinė nė 1913

azetari Armand Plaka ka publikuar sot për herë të parë disa...

9 orë e 22 minuta më parë
Më shumë