Dossier - Kosova Sot

Rrėzimi i bustit tė Enver Hoxhės/ Ēfarė thanė nė zyrėn e Ramiz Alisė; Berisha, Godo, Agolli, Ēarēani...

Dossier >

Ngjarja si ajo e 20 shkurtit të vitit 1991, ditë kur u rëzua busti i Enverit në sheshin “Skënderbej”, janë të atilla që ngjajnë me galeri ku minerali nuk soset kurrë; pra të...

10 orë e 39 minuta më parë

Themelimi i Tiranės

Tirana mund të ketë pasur origjinë më të hershme se...

8 orë e 37 minuta më parë

At Gjergj Fishta: Jo fonde pėr kthimin e grekomanėve tė Korēės nė shqiptarė, por administratė dhe gjykatė tė drejtė

Me pushtimin e Korçës nga grekët më 7 dhjetor 1912,...

10 orë e 36 minuta më parë
Më shumë