Reçeta - Kosova Sot
Rešeta
Rešeta

Rešeta e CekŰs: Shpageta me mish tŰ bluar

PËRBËRËSIT: 400 gr spageta, 1 qepë, 300 gr mish të bluar , 4 lugë vaj, kripë, 2 vezë, 1 filxhan kafeje qumësht. Qepa e grirë hollë fërgohet në 3 lugë vaj, gjersa të zverdhet dhe të zbutet. Shtohet mishi, hidhen kripë, piper dhe fërgohen së bashku edhe 15 minuta duke e përzier kohë pas kohe. Spagetat zihen në mjaft ujë të cilit i shtohet 1 lugë vaj. Pasi të jenë zier sipas udhëzimit...

Rešeta

Rešeta e CekŰs: QOFTE T╦ SKUQURA

Në masën e mishit të bluar dy herë, hidhen qepa, veza, buka e ulur në...

Rešeta

Rešeta e Cekes: MAKARONA ME SALC╦ HUDHRASH

PËRBËRËSIT: 400 gr makarona, 3-4 lugë vaj ulliri, 2 lugë miell, 5-6...

Rešeta

Rešeta e CekŰs: GjevrekŰ

Maja e ardhur ulet në pak qumësht ose ujë të vakët me pak miell dhe...

Rešeta

Rešeta e CekŰs: Manti me pure patatesh

PËRBËRËSIT: 1 lugë e mesme maja, 3 vezë, 1/2 lit qumësht i...

Rešeta

RECETA: FRIKADO VIăI N╦ M╦NYR╦ FRANCEZE

PËRBËRËSIT: • 2. 5 kg kofshë viçi, • kripë,...

Rešeta

Receta e CekŰs: TortŰ me gŰshtenja

PËRBËRËSIT: 100 gr. çokollatë e shkrirë në ½ filxh....

Rešeta

Receta e CekŰs: Fli misri e pjekur nŰn saš

PËRBËRËSIT: • 1. 1/2 kg miell misri i situr në sitë të...

më të lexuarat

1.

Receta e CekŰs:BAKLL...

5 orë e 54 minuta më parë
2.

Rešeta e CekŰs: Mant...

4 orë e 49 minuta më parë
3.

Receta e CekŰs- Fli ...

9 orë e 50 minuta më parë
4.

Rešeta e CekŰs - ╦mb...

7 orë e 15 minuta më parë
5.

Receta e CekŰs: TAV╦...

7 orë e 56 minuta më parë

instagram

Më shumë