Kosova Sot

Oligarkët palojnë miliardat, qytetarët mezi hanë bukë

Lajme >

Drejtësia duhet të hetojë origjinën e parave të dyshimta  "Bazuar në situatën shumë të vështirë të bërjes së biznesit në Kosovë, e them lirshëm se edhe...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Tragjedia e Krushevcit: Vëllezërit Berisha u vranë për mal

Në gjykimin për vrasjen e vëllezërve Ramiz e Arsim Berisha...

A mban kontakte ambasada amerikane me ministrin Rrustem Berisha?

Ambasada amerikane nuk tregohet konkrete në lidhje me raportet që ka...

Skënderbeu njëra nga figurat më të respektuara të historisë kombëtare

Në Kosovë sot po shënohet Dita Botërore e Standardeve....

Vuçiq acarohet nga deklarimet e ambasadorit të SHBA-së për Kosovën e pavarur

Deklarata e ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott, se Republika e...

Vjeshta ngjitet në Tomorr, sjell me vete dhe mjaft vizitorë

Vjeshta është ngjitur dhe në shpatet malore të Tomorrit,...

Policia jep detaje për ngjarjen e mbrëmshme

Policia e Kosovës jep detaje rreth ngjarjes që ka ndodhur...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

   A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

   • Po
   • Jo

     VIP of the Day

     Elita
     VIP

     Nora Istrefi mahnitëse e veshur në të bardha(Foto)

     Këngëtarja Nora është ajo e cila gjithmone vishet me shumë stil.  Në çdo ditë  Istrefi di të përshtatet aq mirë me vendin sa sytë  të mbesin tek ajo, shkruan Kosova Sot Online.  Nora edhe këtë  herë në  flladin e vjeshtës duket e jashtzakonshme në të bardhë, e si gjithmonë me linjat trupore perfekte  të...

     VIP

     Shikoni si duket Xhensila pa pikë grimi(Foto)

     Para pak muajshë këngëtarja Xhensila Myrtezaj është bërë...

     VIP

     Xhesika Ndoj “trondit” rrjetin me foton e publikuar së fundmi(Foto)

     Xhesika Ndoj ka realizuar disa këngë e videoklipe, por ajo më tepër njihet...

     VIP

     Sa e bukur

      Demi Rose shkëlqen për brendin irlandez Ajo është emërtuar si...

     Femra

     3 MASKA NATYRALE KUNDËR RRUDHAVE

     3 MASKA NATYRALE KUNDËR RRUDHAVE Jemi të sigurt se kjo temë, kur lëkura e...

     Shëndetësia

     SHURUPI SHËRUES PËR HEDHJEN E GURËVE NGA VESHKAT

     Secili që ka përjetuar gurët në veshka e dinë sa me dhimbje...

     Shëndetësia

     Ilaçet natyrale për hemorroidet e jashtme dhe të brendshme

     Venat e ënjtura dhe të zgjeruara në pjesën e fundit të zorrës së...

     Reçeta

     Receta e Cekës: Sallatë nga patatet

     PËRBËRËSIT:  1 kg patate,  1 kokë sallatë e...

     Sport
     • Shqipëria në krizë golash, vetëm dy të shënuara në gjashtë ndeshje

      Vetëm dy gola të shënuar në gjashtë ndeshjet e fundit të Kombëtares Shqiptare, kanë bërë që për formën e dobët që po kalojnë kuqezinjtë, gishti të drejtohet...

      Më Shumë
     • Dy javë nga themelimi, triumfuan bindshëm në Ligë të Kosovës

      Klubi i hendbollit Ferizaj në konkurrencën e femrave, nuk ka as dy javë që u themelua dhe e nisi me fitore bindëse. Klubi drejtohet nga trajnerët Sami Çerkini dhe Granit Sahiti. Ferizaj shënoi fitore...

      Më Shumë
     • Kush e do Dzekon?

      Rikthimi në Premier League për Edin Dzekon duket se është në prag, pasi për sulmuesin kanë shfaqur interes të paktën 3 skuadra nga kampionati antglez. Boshnjaku 32-vjeçar ishte shumë...

      Më Shumë

     Tronditet Arsenali,Ramsey po kalon te rivali i tyre

     Aron Ramsey tashmë ka marr vendim për tu larguar nga...

     Bolt merr ofertë nga klubi evropian

     Usain Boltit i është ofruar një kontratë dyvjeçare...

     Busquets e gjuan gjyqtarin me top,pastaj i kërkon falje

     Gjyqtari polak, Szymon Marciniak, ishte në qendër të polemikave...

     Enrique: Reagimi tipik do të ishte t’i mbysja lojtarët, por isha i mrekullueshëm

     Kombëtarja e Spanjës u mposht me rezultat 3-2 nga Anglia...

     Presidenti i Lazios - Strakoshës: Ju mposhti Interi dhe vini këtu për të kërkuar rritje page?

     Presidenti i Lazios, Claudio Lotito, nuk e ka pritur aspak mirë...

     NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

     Opinione

     Si u vështirësua shpëtimi i rendit liberal botëror?

     Shkruan: WOLFGANG MUNCHAU  Politikanët, si: Donald Trump, Viktor...

     Rrena e madhe zinxhirore

     Shkruan: NOURIEL ROUBINI Nuk është çudi që sa...

     Dossier

     Konferencat Ballkanike në vitet ’30, demonstrimi i parë i bashkëpunimit rajonal

     Pakti Ballkanik, që nuk u realizua dot në vitet ’20, u rimor në vitet ’30 të shekullit të kaluar me organizimin e katër Konferencave Ballkanike. Ato ishin të parat e këtij lloji në...

     Planeti X

     Realizohet teleportimi në 100 kilometra!

     Teleportimi, pa marrë parasysh se kryesisht paraqet një tematikë fantastikeshkencore, në realitet nuk është fiksion, apo ndonjë lajm i ri. Ajo që është e re, është se u realizua një...

     Realizohet teleportimi në 100 kilometra!

     Teleportimi, pa marrë parasysh se kryesisht paraqet një tematikë...

     Qyteti i luanëve

     Dyzet metra nën ujë, në provincën kineze Zhejiang, gjendet...

     Frika shkatërron jetën

     Një profesor i psikologjisë thoshte se 80% e vendimeve janë...

     Shkencëtarët nga Australia zbulojnë sinjale misterioze nga universi

     Duke përdorur radio-teleskopë, studiuesit australianë zbuluan...

     Auto&Tech
     "Golfi" i Shkoda do të quhet Scala

     Vetura e re kompakte do të ketë premierën deri në fund të këtij viti. Pas zbulimit të siluetës, Shkoda gjithashtu shpalosi emrin e modelit të ri që vjen nga fjala latine "Scale" dhe...

     Më Shumë

     "Gjurmët e garave" sërish në modë: Fiesta ST-Line në edicionin kuq e zi

     Detajet dekorative të dizajnuara mirë dhe të ngulitura mund...

     Bëhen 35 vite nga telefonata e parë mobile

     Aktualisht në botë sipas të dhënave të GSMA ka mbi...

     OnePlus 6T vjen me Snapdragon 845 dhe 8GB RAM

     Para debutimit të planifikuar për datën 30 nëntor, OnePlus...

     KOSOVA SOT TV
     Juria shokohet nga vallëzimi që e bëjnë motër e vëlla (Video)

     Kur dy njerëz ngjiten në skenë dhe prezantohen si vëlla e motër, ju nuk prisni që t’i shihni kaq të lidhur dhe në sinkron me njëri-tjetrin sa i takon pasioneve. Por kur të shihni videon do...

     Më Shumë

     Luani bilardo? Kujdes, ky qen mund t’ju mundë! (Video)

     Nuk përdor tak, siç i thonë shkopit të bilardos, por...

     Dalin pamjet, ja momenti kur Melania Trump goditet nga një elefant (Video)

     Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania...

     OK KIDS
     Fakte interesante dhe zbavitëse nga historia

     Historia mund të jetë e mërzitshme si lëndë mësimore, por  “Kosova Sot Online” ju sjell disa fakte shumë zbavitëse nga të cilat mund të mësoni pak nga historia. Lufta më...

     Me Shume

     Fakte interesante për macet

     Nëse ju mendoni se dini çdo gjë rreth maceve, do ta...

     Pse flokët e lagura duken më të errëta se ato të thatat?

     Shumë gjëra janë të errëta, kur lagen: toka, kopshti,...

     Flutura

     Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

     >