Kosova Sot

AAK'ja ia merr Vetëvendosjes një asamblist në Mitrovicë

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i është...

OKB sërish sheh rreziqe të mëdha në Siri

Mijëra sirianë janë bllokuar si pasojë e betejave në...

Përgadituni, nga nesër moti ndryshon

Të premten në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe...

Goditet me veturë një 16- vjeçare në Prishtinë

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak çastesh në...

Gjykimi për mashtrimin e 489 prizrenasve, të akuzuarit deklarohen të pafajshëm

Pas leximit të aktakuzës, të akuzuarit për mashtrimin e 489...

Takimi Thaçi-Putin, ish-ambasadori Peci dekonspiron Rusinë

Hapja e temës së territorit në dialogun Kosovë –...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

   A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

   • Po
   • Jo

     VIP of the Day

     VIP

     Dafinë moj Dafinë, me këtë foto, e 'kalle Shqipnin' (Foto)

     Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Dafina Zeqiri, krahas muzikës, vazhdon të jetë aktuale edhe në rrjetet sociale, kjo falë fotografive që poston, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullon një foto, ku Dafina shihet më e bukur se asnjëherë, dhe me këtë pozë ajo defenetivisht e kallë edhe Shqipnin.               View...

     VIP

     Suprizat dhe glamuri i Mihrisë, me rastin e ditëlindjes... (Foto)

     Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Mihrije Braha sot festoj ditëlindjen e saj,...

     VIP

     Xhesika ju 'çmend' me këtë pozë si 'panterë' e zezë' (Foto)

     Këngëtarja seksi nga Shqipëria Xhesika Ndoja, vazhdon ti bonbardojë rrjetet...

     VIP

     Encës nuk i 'han', e ngrit këmbën dhe tregon... (Foto)

     Këngëtarja e njohur Enca Haxhia, përherë ka ditur ta mbajë publikun e saj...

     Shëndetësia

     Lotët nga qepa janë lot shëndeti, konsumojeni sa më shpesh

     Nuk ka lidhje se ju dalin lotët - qepët janë aleati i duhur në luftimin...

     Shëndetësia

     Vetitë shëruese të specave të ëmbël

     Specat e ëmbël vijnë në ngjyra të ndryshme. Këta speca me formë...

     Femra

     TOP-KËSHILLAT E GRIMIT PËR PËRDORIMIN E KORREKTORIT

     Jemi të sigurt se pajtoheni me ne se rutina e përditshme e grimit është e...

     Reçeta

     Recetë e Cekës:QERVISH ME MIELL MISRI E PULE SHTEPIE

     PËRBËRËSIT: 1 pulë shtëpie, 2 karota, 2 lugë...

     Sport
     • Getta Beqa synon çmim në Botërorin e Fitnessit në Pekin

      Atletja dhe kampionja botërore e Fitnessit Getta Beqa, ka udhëtuar për ne Pekin të Kinës, ku do ta përfaqësoj Kosovën, në Kampionatin Botëror të Fitnessit, i cili do të mbahet me 17-19...

      Më Shumë
     • Nuk ndalet Gjermania, shënon golin e tretë

      Gjermania ka shënuar golin e tretë kundër Rusisë Në minutën e 40’të ka trefishuar rezultatin Serge Gnabry.       (Kosova Sot)

      Më Shumë
     • Anglia shënon dy gola të shpejtë kundër SHBA’së

      Anglia ka shënuar dy gola të shpejtë kundër Amerikës Në minutën e 26 ka shënuar Jesse Lingard kurse në minutën e 27 anësori i mbrojtjes së Liverpoolit, Alexander...

      Më Shumë

     Gjermania shënon golin e dytë

     Gjermania ka shënuar golin e dytë kundër Rusisë Ka...

     Granit Xhaka tregon se si rastësisht u bë futbollist

     Granit Xhaka ka ecur në karrierë një shkallë më lart...

     Anglia një ndeshje plot spektakël me SHBA

     Anglia sonte do të luajë një miqësore me Shtetet e...

     A do ti hakmerret Kroacia sonte Spanjës?

     Kroacia kishte pësuar keq kundër Spanjës në ndeshjen e...

     Belgjika synon përforcimin e vendit të parë kundër Islandës

     Belgjika e pret sot në Koning Boudewijnstadion Kombëtaren e...

     Roma dhe Milan kërkojnë Ogbonnan

     Mbrojtës i West Ham United, Angelo Ogbonna mund të rikthehet në...

     NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

     Opinione

     Nuk ka diskutim me Beogradin pa reciprocitet!

     Shkruan: Muhamet Kelmendi Kosova duhet njëherë e mirë...

     Trump, më pak i fuqishëm, më shumë i zemëruar

     Shkruan: Jeffrey D. Sachs Drama e presidencës së Donald Trump...

     Cila është rëndësia e zv.presidentit Pence?

     Shkruan: Christian Whiton  Njëri nga lajmet që shpëtoi...

     Të shitën hajnat dhe banditë

     SHKRUAN: RESHAT BADALLAJ Ehu, Çakorr, po të çoj...

     Dossier

     Historiani publikon foton: Kur Enver Hoxha shiste cigare edhe mish derri, ndërsa Mid’hat Frashëri shiste libra

     Nga Kastriot Dervishi/ Në kryqëzimin midis rrugës së Dibrës me rrugën e sotme të “Barrikadave” (ish rruga “Mbretëresha Geraldinë”), (afër teqesë) ka qenë dikur...

     Planeti X

     Fillon gara hapësinore për të shkuar në Mars

     Agjencia hapësinore e SHBA-së ka kërkuar mënyrat sesi njerëzit ta tejkalojnë rrezikun e rrezatimit vdekjeprurës, humbjes potenciale të shikimit dhe atrofisë. Zyrtarët e NASA-s thanë në...

     Fillon gara hapësinore për të shkuar në Mars

     Agjencia hapësinore e SHBA-së ka kërkuar mënyrat sesi...

     Gati çdo yll ka nga një planet të ngjashëm me Tokën

     Gjetja e një planeti tjetër, të ngjashëm me Tokën,...

     Efektet e magjisë së zezë

     Magjia e zezë ka një ndikim të madh negativ në jetën e...

     Hakeri që zbuloi të dhënat rreth jashtëtokësorëve

     Britaniku Gary McKinnon thotë se, pasi që ka thyer sistemin...

     Auto&Tech

     Mazda3 i ri gjatë testimeve të fundit në rrugë

     Brenda dy javësh, Mazda3 do të bëjë prezantimin e madh në LA Auto Show. Meqenëse është një model i rëndësishëm, Mazda e ka shfrytëzuar rastin ta shfaqë disa herë, në...

     Më Shumë

     Toyota prezanton TRD Camry dhe Avalon, para panairit të Los Angeles

     Para disa ditësh, Toyota prezantoi pjesërisht TRD Camry dhe...

     'iPhone'-i më me vlerë ndër vite

     Me pajisjen "iPhone XR", "Apple" ka dalë me një...

     Samsung lanson Galaxy J4 Core me Android GO

     Ndërkohë që telefonat e mençur të nivelit të...

     KOSOVA SOT TV
     Toddler dhe telefonata e tij me mikun imagjinar, ju lë pa fjalë! (Video)

     Foshnja e ëmbël Toddler mund të dëgjohet në telefon në një mënyrë të paparë, duke biseduar me mikun e tij imagjinar: "Unë jam shumë i uritur dhe kam pasur etje dhe të gjitha,...

     Më Shumë

     Besojeni apo jo, ky prezantues lajmesh është robot (Video)

     Në pamje të parë nuk duket fare, por ky spiker është...

     Momenti i adhurueshëm i përqafimit mes një qeni dhe një pate (Video)

     Momenti i adhurueshëm i përqafimit mes një qeni dhe një...

     OK KIDS
     Fakte për lepurin e kafenjtë

     Lepuri i kafenjtë ka këmbë të prapme të gjata që i ndihmojnë të arrijë shpejtësinë 77 km/h, njëjtë edhe me grabitqarin e tyre, dhelprën e...

     Me Shume

     A e dini se sa qumësht përdorin amerikanët për të prodhuar çokollatë?

     Prodhuesit amerikanë të çokollatës përdorin rreth...

     Pse më duket se më ndjek hëna?

     Hëna duket se të ndjek për shkak se është tepër...

     Flutura

     Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

     >