Assange: Sulmi nuk do të ndodhte nëse CIA... - Lajme - Kosova Sot
Assange: Sulmi nuk do të ndodhte nëse CIA...

Assange: Sulmi nuk do të ndodhte nëse CIA...

Sulmi në Mahattan nuk do të kishte ndodhur nëse CIA ‘kishte shpenzuar më pak kohë’ duke armatosur terroristët, ka thënë Assange.

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange iu drejtua CIA-s duke thënë që sulmi terrorist nuk do të kishte ndodhur nëse agjencia do t’i kishte hetuar terroristët në vend të përgatitjes dhe armatimit të tyre.

“Nëse CIA do të kishte shpenzuar më shumë kohë duka i hetuar terroristët dhe më pak kohë duke i trajnuar dhe armatosur ata, ne ndoshta nuk do të kishim sot një sulm në Nju Jork”.

Ai po ashtu kishte postuar në Twitter sulmin në Manhattan që la të vdekur tetë persona dhe dhjetëra të plagosur të martën.

 (Kosova Sot)

18 orë e 56 minuta më parë
26/09/18