Deri në këtë ditë do të vazhdojë të bjerë borë në Kosovë - Lajme - Kosova Sot
Deri në këtë ditë do të vazhdojë të bjerë borë në Kosovë

Deri në këtë ditë do të vazhdojë të bjerë borë në Kosovë

Përmes një komunikate për media IHMK bën të ditur se në pesë ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë me reshje të dobëta bore, si dhe me intervale me diell.

“Gjatë kësaj periudhe të parashikimit Kosova do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik .Në këto kushte do të mbajë mot relativisht i ftohtë dhe me kushte për reshje të dobëta bore, kryesisht në dy ditët e para të javës. Më tej parashihet të ketë intervale me diell dhe vranësira të pjesshme”, thuhet në komunikatë.

Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet -5 deri-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi deri 8m/s.

(Kosova Sot)

18 orë e 18 minuta më parë
21/03/18