Kosova Sot

Presidenti harron dëmet miliardëshe të luftës, kërkon t'ia dhurojë Serbisë 1/3 e Kosovës

Lajme >

Zeqa: Gatishmëria e Thaçit për t'ia dhuruar Vuçiqit veriun, përfshirë edhe Mitrovicën veriore dhe Ujmanin, bashkë me këtë edhe dëmet e luftës, nënkupton barrën e...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Valë protestash para zgjedhjeve në Bosnjë-Hercegovinë

  Vdekja e një 21 vjeçari ka bashkuar etnitë në...

Zgjedhjet e reja mund të sjellin një qeveri më të përgjegjshme

Shumica e të anketuarve vlerësojnë se ka gjasa të kemi...

Grabiti familjen në Bulqizë, arrestohet i riu

Një 23 vjecar është vënë në prangat e...

Grabitja me armë në Vlorë, arrestohen 2 autorë

Janë vënë në prangat e policisë dy nga tre personat...

Edhe tri ditë fushatë për referendumin për emrin e Maqedonisë

Fushata për referendumin e 30 shtatorit në Maqedoni për...

“Brexit”, plani i May mbështetet nga kabineti qeveritar

Kabineti i kryeministres britanike, Theresa May mbështet planin e saj...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   Emina Çunmulaj përballet me ngjarjen e pakëndshme në vendlindje

   Këto javë modelja shqiptare Emina Çunmulaj ka vendosur t’i kalojë në vendin e saj. Së bashku me familjen, Emina është rikthyer për një vizitë në vendlindje në Mal të Zi. Emina e ka shijuar shumë këtë rikthim, por i është dashur që të përballet me një ngjarje aspak të këndshme. Prej disa orësh i është dashur të qëndrojë në errësirë totale për shkak të...

   VIP

   Natë për t'u mbajtur mend

   Kylie Minogue ndez atmosferën, ish- i fejuari i saj martohet, kjo s'i bën...

   VIP

   Bukuroshja e tepihut

   Alessandra Ambrosio lë në hije modelet, si Cindy Crawford dhe Sara Sampaio Ajo...

   VIP

   LEGJENDA PËRKRAH LEGJENDËS

   Eva Herzigova, 45 vjeçe, shkëlqen në Javën e Modës në Milano Ajo...

   Femra

   Pesë preparate natyrore për drejtimin e flokëve

   Preparatet për drejtimin e flokëve janë shumë të kërkuara, por...

   Shëndetësia

   E keni zakon të përtypni akull? Mësoni çfarë ndodh

   Me siguri teksa konsumoni një pije ose ujë disa prej jush pëlqejnë të...

   Shëndetësia

   Ushqimet që nuk duhet t’i ringrohni kurrë, ja përse

   Kur vendosim t’i konsumojmë, duam t’i ringrohim përpara sigurisht, që...

   Reçeta

   RECETA E CEKES: KOFSHË PULE PIKANTE

   PËRBËRËSIT: 1 kg kofshë ose kaqika pule, 2 limonë, 3 lugë...

   Sport
   • Ish-trajneri i Shqipërisë De Biasi pranë marrëveshjes me një skuadër të re

    Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatës Armene të futbollit në lidhje me mundësinë e...

    Më Shumë
   • Alves: Nuk është e drejtë që Messi nuk ishte në listën për lojtarin më të mirë

    Ish-lojtari i Barcelonës, tani në Paris Saint-Germain, Dani Alves, ka thënë se është e padrejtë që ylli argjentinas, Lionel Messi, nuk u përfshi në listën e ngushtë të lojtarëve...

    Më Shumë
   • Leonardo e paralajmëron Gattuson

    Gennaro Gattuso nuk është në rrezik të shkarkimit të pashmangshëm, por Leonardo e ka paralajmëruar atë se skuadra duhet të japë sinjale të reagimit pozitiv në ditët e...

    Më Shumë

   Eliminim i hershëm për Kukën, Kosova mbetet pa medaljen nga Kampionati Botëror i Xhudos

   Kosova ka mbetur pa medalje nga Kampionati Botëror i Xhudos në Baku...

   Perez: Ronaldo do të kthehet një ditë

   Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, beson se ylli portugez, Cristiano...

   Ja për kë votuan Messi dhe Ronaldo

   Pasi mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modrici, u zgjodh lojtari më i...

   FIFA e kritikon Ronaldon dhe Messin: E keni zhvlerësuar futbollin pa qenë të vetëdijshëm

   Organi qeverisës i futbollit botëror, FIFA, i ka kritikuar Cristiano...

   Tiger Woods rikthehet me fitore në PGA pas pesë vitesh

   Tiger Woods rikthehet të fitojë një turne madhor në golf...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Çka do të ndryshojë rreth varfërisë globale?

   Shkruajnë: Bill Gates dhe Melinda Gates A mendoni se numri i...

   Kush i ka gërshërët?

   SHKRUAN: ESAD DUJAKA  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,...

   Izraeli përcaktohet për identitet, në dëm të demokracisë

   Shkruan: Shlomo Ben-Ami L igji i ri izraelit i "shtetit...

   Dossier

   Dokumentet e CIA, ja çfarë zbuluan spiunët që hynë në Shqipëri më 1953, Jugosllavia kishte informacion për çdo lëvizje të udhëheqësve komunistë

   CIA ka nxjerrë në dritë të tjera informacione sa i takon zhvillimeve në Shqipërinë Komuniste. Në dy dokumente të deklasifikuara për vitin 1953 jepen detaje nga bashkëpunimi i SHBA me...

   Planeti X

   “Multiversi” ekziston?

   Nuk është teoria kryesore dhe më e përhapur, por ajo ekziston dhe ka mbështetësit e saj. Bëhet fjalë për “Multiverse”, teorinë që flet për ekzistencën e një numri...

   “Multiversi” ekziston?

   Nuk është teoria kryesore dhe më e përhapur, por ajo...

   Speciet, që mund të dominojnë në Tokë në të ardhmen

   Shkencëtarët besojnë që një ditë njerëzit...

   Zbulohet struktura më e madhe në Univers

   Shkencëtarët në Institutin e Astrofizikës në...

   Shkencëtarët: Po vijnë stuhi të fuqishme, e ardhmja do të jetë e frikshme

   Shkencëtarët po konsiderojnë futjen e një kategorie të...

   Auto&Tech
   Instagram, largohen dy bashkëthemeluesit: Eksplorojmë mundësi të reja

   Bashkëthemeluesit e rrjetit social të ndarjes së fotove, Instagram, Kevin Systrom dhe Mike Krieger kanë njoftuar largimin nga firma. Systrom, shef ekzekutiv i aplikacionit, është shprehur se po largohen për...

   Më Shumë

   Japonia arrin moment historik, zbarkon dy robotë në një asteroid

   Agjencia Japoneze për Zbulimin e Hapësirës Ajrore ka zbarkuar...

   Shfaqen specifikat e telefonit të Samsung me katër kamera

   Mes thashethemeve se ka një telefon Samsung me katër kamera në...

   Kina bllokon 4 mijë faqe të internetit

   Kina ka mbyllur mijëra faqe dhe llogari në internet pas një...

   KOSOVA SOT TV
   Momenti se si u rrëzua mbi oqean avioni me 249 persona në bord (Video)

   Momentet e fundit të fluturimit të avioni MH370 janë rindërtuar për një dokumentar televiziv, i cili tregon aeroplanin duke kryer spirale në qiell jashtë kontrollit dhe duke përfunduar në...

   Më Shumë

   Video që ka çmendur çdo shofer! Ja çfarë mendon se ndodh këtu në fund? (Video)

   Një video që po qarkullon në rrjetet sociale po i habit të...

   Shitësi i akullores me fëmijën – videoja që do t’jua bëjë ditën më të bukur

   Videot e shitësve të akulloreve që “mashtrojnë”...

   Testi i ADN'së bashkon vëllanë e motrën të ndarë para 34 vjetësh (Video)

   Vëlla e motër të ndarë dhe të braktisur nga...

   OK KIDS
   Çfarë është xhungla?

   Xhungla është shtëpia e kafshëve. Është një pyll në të clin banojnë kafshë të ndryshme të tokës dhe detit. Disa prej tyre janë të parrezikshme, ndërsa ca të...

   Me Shume

   Përse avionët zbehin dritat kur bëjnë ulje?

   Kur vjen puna tek udhëtimi me avion ekzistojnë me mijëra pyetje...

   Cila është origjina e fjalës “OK”?

   ‘Jam OK’, d.m.th. ‘Jam mirë’, këtë e...

   Flutura

   Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

   >