“Anywhere” në Top 20 këngët më me ndikim në Britani - VIP - Kosova Sot
°C
“Anywhere” në Top 20 këngët më me ndikim në Britani

“Anywhere” në Top 20 këngët më me ndikim në Britani

Rita Ora ka disa ditë që ka lansuar këngën e saj të fundit “Anywhere” dhe po dëgjohet shumë nga publiku gjithandej në botë.

Kështu ajo është bërë një nga këngët më të pëlqyera në top listat britanike, e sidomos UK Official Charts. 

Ajo aty është renditur në mesin e 20 këngëve më me ndikim dhe më në trend. Kjo e bënë këngëtaren kosovare që të jetë në vendin e 11 të kësaj liste kurse për pak ditë pritet të hy në top 5 këngët më me ndikim.

Rita Ora është në top 5 me “Lonely Together” në bashkëpunim me Aviciin, pra është në vendin e katërt.

(Kosova Sot)

23 orë e 15 minuta më parë
23/04/18