BMW zyrtarisht është duke rikthyer pakon sportive Turismo

  • A.P /
  • 20 tetor 2020 - 20:05
BMW zyrtarisht është duke rikthyer pakon sportive Turismo

Ky motor bënë që 128ti shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë ta arrij për 6.2 sekonda ndërsa atë maksimale në 250km/orë.

Gjëja që shumë entuziastë të veturave nuk e kanë pëlqyer është se BMW këtë model do ta ofrojë vetëm me shpejtësi automatike Steptronic Sport me tetë shpejtësi, pa opsionin manual si dhe do të ketë zhurmë të rreme të motorit.

128ti i ri do të ofrohet në Evropë.

(Kosova Sot Online)