MPB-ja: Mbrohu nga rreziqet në internet, mos prano ftesa nga njerëz të panjohur

  • E.K /
  • 02 dhjetor 2020 - 14:58
MPB-ja: Mbrohu nga rreziqet në internet, mos prano ftesa nga njerëz të panjohur

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të ruhen nga rreziqet në internet.

Në një postim në faqen zyrtare të kësaj ministrie në “Facebook” është apeluar që qytetarët të mos pranojnë ftesa nga njerëz të panjohur në internet.

Poashtu është apeluar që fjalëkalimet të mos ndahen me askënd dhe që të mos ndahen të dhëna personale. 

https://www.facebook.com/RKS.MPB/posts/3532225486865944

(Kosova Sot Online)