Skoda Auto pritet të hedh në treg version e saj të parë elektrik

  • A.P /
  • 10 shtator 2021 - 14:34
Skoda Auto pritet të hedh në treg version e saj të parë elektrik

Skoda Auto do të zbulojë në të ardhmen e afërt një version të ri, pra të parin elektrik, tashmë të suksesshëm, i cili ka regjistruar më shumë se 70,000 porosi në të gjithë Europën.

Ekziston një zgjedhje e dy madhësive të baterisë dhe tre versioneve të fuqisë me makinë me rrota të pasme ose me katër rrota. Nivelet klasike të dekorimit të brendshëm janë zëvendësuar me Design Selections, me 570 litra hapësirë ​​të brendshme dhe bagazhe në dispozicion.

Enyaq Coupe iV ka një çati xhami panoramike, pjesë e pajisjeve standarde, e cila anon butësisht drejt pjesës së pasme të shtyllës B. Në 4,653 mm të gjatë dhe 1,617 mm të lartë, kupa është katër milimetra më e gjatë se Enyaq iV “e thjeshtë” dhe një milimetër më të lartë. Në 1,879 mm dhe 2,765 mm respektivisht, gjerësia dhe baza e rrotave të të dy modeleve janë identike, ndërsa hapësira e bagazheve 570 litra e kupës është pothuajse në të njëjtin nivel me 585 litrat e SUV.


(Kosova Sot Online)