Beta nga Lezha: Pas 2 vitesh kur e kapa duke u puthur me tjetrën, ai më del rrugës për shtëpi dhe më… - Dashuri - Kosova Sot
Beta nga Lezha: Pas 2 vitesh kur e kapa duke u puthur me tjetrën, ai më del rrugës për shtëpi dhe më…

Beta nga Lezha: Pas 2 vitesh kur e kapa duke u puthur me tjetrën, ai më del rrugës për shtëpi dhe më…

Një vajzë e re ka rrëfyer përballjen pas dy vitesh me ish-të dashurin që e ka kapur duke e tradhëtuar. Kjo është historia e trishtë. 

“Pershendetje! Quhem Elisabeta, jam 22 vjece, banoj ne qytetin e Lezhes Kam pas nje lidhje 3 vjecare me nje djal po nga qyteti i lezhes.

Lidhja ka marre fund dy vite me perpara ,per arsye sepse mora vesht qe ai me tradhetonte, deri sa une e zura me njeren duke u puthur.

U mundua te ma spjegonte ,por ishte e kot sepse nuk munda te ja fal Ne kishim plote 2 vite qe nuk shiheshim ,kur dje pasditje dal me shoqet ne kafe dhe e shohe aty ne kafe, nuk kishte ndryshuar fare ndjeja qe zemra po me rrihte aq fort sa qe po mendoja se po me dilte nga vendi nuk dija cte beja isha sa e hutuar, e lumtur, e merzitur njekohesisht.

Ai mi kishte ngulur syt dhe s’mi hiqte. Vendosa te largohem nga aty dhe u nisa per ne shtepi vetem kur degjoj se po me therriste si gjithmone BETA, nuk doja ta ktheja koken, por e bera u ndala me tha dua te flasim, i thash fol, me tha ulemi diku, jo jam mire mund te flasesh.

Nisi duke me treguar qe sa me kishte dashur e cfare kishim kaluar bashke, me kerkoj falje, por mblodha veten doja qe mos lotet te me tradhetonin ngrita koken lart mora frym thell dhe ju drejtova: Me fal i dashur ti me mban mend mua, por une s’po te kuptoj se si ka mundesi nje njeri pa njohur tashme per mua me vjen dhe me kujton te kaluaren time e mbi te gjitha te me kerkoj falje.

Kane kaluar dy vite keshtu kupto qe une kam ndertuar nje jete te re nuk e kthej koken me per te kaluaren. Cdo gje qe kalon eshte nje e kaluar qe te meson, te jep forc, te ben qe te pranosh gabimet dhe t’i rregullosh ata ne te ardhmen.

Vendosa t’i kthej kurrizin dhe te mos e ktheja me koken pas e ashtu bera…”, shkruan ajo.

(Kosova Sot)

16 orë e 49 minuta më parë
22/01/19