Disa arsye se pse duhet të bëni seks - Dashuri - Kosova Sot
Disa arsye se pse duhet të bëni seks

Disa arsye se pse duhet të bëni seks

Nëntë arsye janë zbuluar nga shkenca, se pse seksi është i mirë për shëndetin tuaj.

Gjinekologu amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross është shprehur se marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Më poshtë, lexoni arsyet se pse duhet të bëni seks, sipas Dr. Sherry Ross.

-Djeg kaloritë;

-Forcon sistemin imunitar;

-Parandalon problemet me fshikëzën e urinës;

-Ilaç kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve;

-Zgjidh problemet e pagjumësisë;

-Shton shanset e shtatzënisë;

-Përmirëson shëndetin mendor;

-Parandalon krijimin e rrudhave;

-Të bën më të zgjuar.

(Kosova Sot)

5 orë e 29 minuta më parë
16/01/19