Rrëfehet djali: Halla më tha që ma ka gjetur të virgjër, kur e pashë nuk i besova syve - Dashuri - Kosova Sot
Rrëfehet djali: Halla më tha që ma ka gjetur të virgjër, kur e pashë nuk i besova syve

Rrëfehet djali: Halla më tha që ma ka gjetur të virgjër, kur e pashë nuk i besova syve

Një djalë ka zbuluar se vajza me të cilën kishte 1 javë i fejuar kishte një lidhje tjetër. Djali ka marrë një vendim...

“Jam një djalë nga Thethi dhe jetoj në emigrim prej shumë e shumë vitesh.

Kishte ardhur momenti të fejohem. E halla ime, e vogla më gjeti një vajzë sipas saj të paprekur.

Erdha dhe e takova dhe më pëlqeu. Ma mori më saktë mendjen sepse kishte sy të bukur e zë të ëmbël.

U fejuam brenda 10 ditësh nga kafja e parë dhe fiks pa u bërë java të fejuar mora vesh të vërtetën e hidhur.

E pashë me sytë e mi duke folur në Facebook me një djalë tjetër. Kjo e fejuara jeton në periferi të Tiranës dhe këtë djalin e kishte në lagje.

Me sa arrita të lexoj në mesazhe se s’më la e mbylli direkt, këta kishin një lidhje e kjo i thoshte që e kanë fejuar të shtëpisë me zor.

Kur në fakt kjo vetë pranoi të fejohet e askush nuk e fejoi me zor.

E pyeta çfarë do të bësh? Më tha që do të rrijë me mua.

Do thoni e ndava? Jo, nuk e ndava. E nuk kam në mend. Sepse s’do të fitojë ai para meje që bëra tërë këtë sakrificë për këtë.

Biles do ta bind të fejuarën që jam i duhuri e që me mua do të jetë e lumtur. Të gjithë gabojnë. E unë s’jam shenjtor.

Mos më paragjykoni, por në këtë botë nuk duhet të heqim dorë kollaj. Tung”, shkruan ajo.

(Kosova Sot)

19 orë e 49 minuta më parë
11/12/18