Si ta zgjatni penisin në mënyrë natyrale? Ja tri këshillat që japin ekspertët

  • 18 prill 2019 - 14:34
Si ta zgjatni penisin në mënyrë natyrale? Ja tri këshillat që japin ekspertët

Zgjatja e penisit në mënyrë kirurgjikale mund të jetë e kushtueshme – dhe si me të hajtha operacionet, përmban edhe rreziqet e veta. Për fat të mirë, ka disa mënyra që të shtoni volumin në pantallonat tuaj pa u futur nën brisk. 

Në sajtin “NHS”, ekspertët theksojnë tri mënyra që mund ta bëjnë penisin të jetë më i madh. Nëse dëshironi të keni penis më të madh, është mirë t’i bëni disa ndryshime në stilin e jetës. Humbja në peshë është mënyra më e mirë ta shtoni burrërinë tuaj.

Shkrija e disa kilogramëve mundet të ndihmojë në parandalimin e çrregullimit në ereksion, zbulon studimi nga “Harvard Health”. Kjo parandalon edhe shtimin e shtresave të trasha që e bëjnë penisin tuaj të duket më i vogël se sa që është. Në mënyrë strategjike, rruajtja e qimeve mundet të ketë efekt të ngjashëm. Heqja e qimeve parandalon ‘zhdukjen’ e pjesëve intime. 

Uebsajti “NHS” zbulon tri top këshilla për rritjen e penisit:

1. Patroni zonën përreth – sasia e tepërt e qimeve penisin tuaj e bën të duket më i vogël se sa që në fakt është

2. Humbni në peshë – një bark i fryrë që rri varur sipër penisit mundet të bëjë që penisi juaj të duket më vi vogël

3. Jini vital – nëse jeni në formë kjo vetëm se ju bën të dukeni më tërheqës. Po ashtu, mundet edhe ta përmirësojë jetën tuaj seksuale.

(Kosova Sot)