Mos e rrezikoni zemrën, përgatisni këtë viagra natyrale vetëm me dy përbërës

  • G.G /
  • 22 qershor 2021 - 12:49
Mos e rrezikoni zemrën, përgatisni këtë viagra natyrale vetëm me dy përbërës

Përpara se të prodhoheshin e të shpikeshin formulat e medikamenteve të ndryshme, njerëzit kanë gjetur shpëtim tek bimët, frutat dhe gjithçka që ju është ofruar nga natyra. Shumë herët se të prodhohej Viagra, njerëzit kishin parë që ushqime të caktuara kishin veti afrodiziake (që rrisin kënaqësinë seksuale) . Më poshtë e keni receten e lengut magjik që do të përmirësojë jetën seksuale në çift .

Përbërësit:

Shalqi

Lëng limoni

Shumica e njerëzve nuk e dinë se përbërësit e sipërpërmendur janë afrodisiak të fuqishëm, që rrisin performancen seksuale tek meshkuj. Shalqiu përmban lycopene dhe citrulline komponime të cilat janë efektive në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, veçanërisht në penis. Një studim italian tregoi se si citrulline mund të përmirësojë ereksionin mashkullor.

Ajo që duhet të bëni është të shtrydhni në një blender shlaqiun dh eta përzieni me lëngun e limonit (bio).

Më pas shtoni këtë lëng në një tenxhere dhe ziejeni në zjarr të avashtë.

Pasi lëngu i shalqirit të jetë gati, vendosni lëngun në një tenxhere.

Lëreni derisa lëngu (masa e përftuar) të përgjysmohet .

Hidheni lëngun në një kanë qelqi dhe vendoseni në frigorifer . Rekomandohet që kjo pije të konsumohet në mëngjes dhe përpara se të hani darkë.

(Kosova Sot Online)