Sakrificat për bukurinë, vuajtjet që i duronin gratë për t’u dukur bukur

  • E.K /
  • 23 tetor 2020 - 11:06
Sakrificat për bukurinë, vuajtjet që i duronin gratë për t’u dukur bukur

Thënia se “dikush duhet të vuaj për të qenë e bukur” është padyshim e papërshtatshme për këtë set fotografish të vjetra.

Fotogaleria tregon trajtimet ekstreme të bukurisë dhe garderobën e çuditshme që zgjidhnin gratë e viteve 50 për t’u dukur në modë dhe të bukura.

Imazhet sjellin gratë britanike dhe amerikane, në ato që sot njihen me emrin sallone bukurie.

(Kosova Sot Online)